Pēc Covid pārslimošanas daudziem vajadzīga rehabilitācija; "Vaivaros" izveidojusies gara rinda

 
©Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency

Daudziem Covid-19 pacientiem ārstēšanās nebeidzas līdz ar slimnīcas pamešanu. Aptuveni pusei no tiem, kuri slimojuši smagi, nepieciešama rehabilitācija, kas var būt mēnešiem ilga. Lielā pieprasījuma dēļ rehabilitācijas centrā “Vaivari” izveidojusies vairāk nekā 200 cilvēku gara rinda, stāsta TV3 Ziņas.

Kopš gada sākuma “Vaivaros” izveidota speciāla rehabilitācijas programma Covid-19 seku ārstēšanai. Šogad centrā atlabuši 288 pacienti.

Sekas pēc Covid-19 izslimošanas var izjust katrs otrais pacients, kuram bijusi vidēji smaga vai smaga slimības norise, praksē pārliecinājušies mediķi: ”Galvenais neapšaubāmi ir elpošanas traucējumi un ļoti zemā fiziskā izturība. Šī te zemā fiziskā izturība ierobežo pat pacienta apsēšanos gultā, spēju saģērbties, aiziet līdz labierīcībām, nerunājot vispār par kaut ko vairāk.”

Covid-19 pārslimojušajiem var rasties arī sirds un nervu kaites, locītavu un muskuļu sāpes, kas var ilgt pusgadu vai pat ilgāk. Lai risku mazinātu, ārsti nenogurstoši aicina vakcinēties.

”Mīļie cilvēki, padomājiet, ja šis vīruss ir ar tik plašām seku parādībām. Paldies Dievam, ne visiem, bet jūs jau nezināt, kurā rindā Dieviņš jūs ir ielicis. Vai tiešām viena vakcīna, kas jūs var pasargāt no diezgan lielām nepatikšanām, pat ar tām niecīgajām blaknēm, kas var būt pēc vakcinācijas, nav cena, ko ir vērts maksāt?” skaidro rehabilitācijas centra “Vaivari” Covid-19 rehabilitācijas programmas vadītāja Inese Svikliņa.

Covid-19 pacientu ir tik daudz, ka “Vaivaros” izveidojusies vairāk nekā 200 cilvēku rinda.

”Pie mums jau nenonāk uzreiz, tajā pirmajā brīdī, kad pacients ir slims. Pie mums nonāk pacienti ar Covid-19 sekām. Un šobrīd faktiski gaidīšanas reģistrā uz rehabilitāciju ir pāri par 200 pacientu. Mēs neizjūtam to, ka būtu kādas brīvdienas sākušās. Nē! Rehabilitācija Covid-19 pacientiem ir vajadzīga. Un tā ir vajadzīga vairāk nekā mēs spējam piedāvāt,” skaidro rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja Anda Nulle.

Lai paplašinātu rehabilitācijas iespējas Covid-19 pacientiem, valdība šovasar piešķīrusi gandrīz divus miljonus eiro, ko saņems arī slimnīcas reģionos.