Čavars: Karoga nešana bija kā uzkāpšana uz septītā mākoņa

 
©Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas karoga nešana Tokijas olimpisko spēļu atklāšanā piektdien bija kā uzkāpšana uz septītā mākoņa, pēc atklāšanas ceremonijas sarunā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses dienestu teica 3x3 basketbola spēlētājs Agnis Čavars.

Jau ziņots, ka Latvijas vienība piektdien spēļu atklāšanas parādē bija viena no 206 komandām.

Tā kā šoreiz valstis stadionā devās japāņu alfabēta secībā, Latvijas delegācija ar karognesējiem Agni Čavaru un Aļonu Ostapenko stadionā iesoļoja kā viena no pēdējām, neuztraucoties par tradicionālo reklāmas pauzi, kas iepriekšējās spēlēs parasti tika ieplānota apmēram tajā brīdī, kad stadionā iesoļoja Latvija.

"Ļoti patīkamas un pozitīvas emocijas. Kad iegāju stadionā pēc ilgās gaidīšanas, tas bija ļoti emocionāls mirklis - kā uzkāpšana uz septītā mākoņa," sajūtas, ar karogu rokās iesoļojot stadionā, pēc spēļu atklāšanas raksturoja Čavars.

"Arī mūsu komandas puiši, kuri gāja Latvijas delegācijas sastāvā, teica, ka, ja vēl būtu arī skatītāji, viņi visi būtu apraudājušies. Ļoti emocionāls mirklis. Tāpēc jāpasakās LOK un Latvijas Olimpiskajai vienībai (LOV), kuri laikam mani kopā ar Ostapenko izvēlējās šim amatam. Tas bija ļoti patīkami un cieņpilni," emocionālos brīžus ar saviļņojumu atceras Latvijas 3x3 basketbola komandas kapteinis Agnis Čavars.

"Mēs beidzot satikām basketbola izlasi no ASV ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) superzvaigznēm. Tas mums kā basketbolistiem ir kā sapņu piepildījums. Uztaisījām ar viņiem pāris "selfijus". Šī tikšanās bija kā ķirsītis uz putukrējuma," saka Čavars, kurš pats ir zvaigznes statusā 3x3 basketbolā.

Jau sestdien Čavars kopā ar komandas biedriem Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu ierindā uzsāks olimpisko spēļu turnīru ar mačiem pret neērto Poliju un Beļģiju.

Paredzēts, ka spēlēs piedalīsies apmēram 11 000 sportistu no 205 valstīm un reģioniem.

Spēlēs sportisti sacentīsies 339 disciplīnās 33 sporta veidos. No tiem pieci sporta veidi būs jauni vai atgriezīsies olimpisko spēļu programmā. Pirmoreiz spēļu programmā iekļauts karatē, klinšu kāpšana, sērfošana un skeitbords, bet atgriešanās spēļu programmā tā ir beisbolam/softbolam.

Kā 206.komanda spēlēs jau otrajās vasaras spēlēs pēc kārtas piedalīsies olimpisko spēļu bēgļu komanda.

Latvijai ziņu aģentūra AP šajās spēlēs ir atvēlējusi divas bronzas - 3x3 basketbolā un Kalvim Kalniņam karatē.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro Latvija palika bez medaļām.

Covid-19 ierobežojumu dēļ atklāšanas ceremonija un spēļu sacensības noritēs bez skatītāju klātbūtnes.

Tokijai olimpisko spēļu rīkošana tika uzticēta 2013.gadā, kad tās kandidatūra tika atzīta par labāko konkurencē ar Stambulu un Madridi. Tokija olimpiskās spēles uzņēma arī 1964.gadā. Tokijai tika uzticēta arī 1940.gada spēļu rīkošana, taču vēlāk tā atteicās uzņemt sporta forumu, kas vēlāk Otrā pasaules kara dēļ tika atcelts pavisam.

Olimpiskās spēles Japānas galvaspilsētā norisināsies līdz 8.augustam. Vasaras sporta veidu lielākajam forumam bija jānotiek pērn no 24.jūlija līdz 9.augustam, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts par tieši vienu gadu uz priekšu.

Pēc trīs gadiem olimpiskās spēles norisināsies Parīzē, 2028.gada sportisti pulcēsies Losandželosā, bet 2032.gadā - Brisbenā. Nākamās ziemas olimpiskās spēles notiks jau 2022.gada februārī Pekinā.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

Tokijā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 33 sportisti 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, cīņā, džudo, jāšanas sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā. Latvijas delegācijā 24 sportistiem šī būs debija olimpiskajās spēlēs.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs Tokijas olimpiskajās spēlēs:

Laura Igaune, Gatis Čakšs, Līna Mūze, Ruslans Smolonskis, Arnis Rumbenieks, Madara Palameika, Anete Kociņa, Līga Velvere (visi - vieglatlētika), Tīna Laura Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs (visi - pludmales volejbols), Vineta Pētersone, Helvijs Babris, Toms Skujiņš, Krists Neilands (visi - riteņbraukšana), Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš (visi - 3x3 basketbols), Jevgeņijs Borodavko (džudo), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Roberts Akmens (smaiļošana), Agate Rašmane (šaušana), Kristaps Neretnieks (jātnieku sports), Anastasija Grigorjeva (cīņa), Kalvis Kalniņš (karatē), Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs (abi - svarcelšana), Ieva Maļuka, Daniils Bobrovs (abi - peldēšana), Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko (abas - teniss).