Nesens valdošās koalīcijas deputāts Kuldīgā rīko pasākumu "pret vakcinēšanās uzspiešanu"

 
©Kaspars Krafts/F64

Šodien Kuldīgā, Rātslaukumā, daži desmiti iedzīvotāji sapulcējušies, lai paustu atbalstu brīvprātīgai vakcinācijai un lai potēšanās pret Covid-19 netiktu "uzspiesta", stāstīja viens no pasākuma organizētājiem, "Par cilvēcīgu Latviju" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens, kura pārstāvētais politiskais spēks vēl pirms pāris mēnešiem bija valdošajā koalīcijā, kas epidemioloģiskās drošības stiprināšanai cenšas panākt pēc iespējas plašāku vakcinēšanos.

Video, kas ievietos laikraksta "Kurzemnieks" "Facebook" kontā, redzams, ka pasākumā pulcējušies daži desmiti apmeklētāju, tomēr Pucens pats esot novērojis lielāku dalībnieku skaitu.

Politiķis uzsvēra, ka notikušais neesot "antivakseru" pasākums, bet gan sanāksme, kurā piedalījušies "izglītoti cilvēki, kuri strādā arī skolās un slimnīcā". Pasākums esot noritējis gludi, ar dejām un bijis miermīlīgs, stāstīja Pucens.

Pasākumam bija pieteikti 50 cilvēki, bet uz piketu esot ieradies lielāks skaits. Saeimas deputāts pavēstīja, ka pasākuma laikā esot savācis klātesošo parakstus, lai pēc dažām nedēļām pie Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un tiesībsarga Jura Jansona vērstos ar iedzīvotāju iesniegumu, ka vakcinācijai ir jābūt brīvprātīgai un ka nevar pieņemt likumu par obligātu vakcinēšanos konkrētās sfērās.

Pucens stāstīja, ka pasākuma laikā viņš no Valsts policijas (VP) saņēmis atsevišķus aizrādījumus par pārkāpumiem, kas tikuši ņemti vērā.

Opozīcijas politiķis uzskata, ka iedzīvotāju nevēlēšanās vakcinēties saistīta ar neuzticību valdībai, jo "vara ir atrauta no realitātes un nesaprot, kas notiek". Politiķis šajā situācijā saskata "mūsdienu pilsoņu kara" iezīmes, taču šo izteicienu viņš lietojot vienīgi tēlainā, nevis burtiskā nozīmē.

PCL frakcijas vadītāja vietnieks uzskata, ka Covid-19 apkarošanā uzsvars jāliek uz testēšanu un pētījumiem, kāpēc daļa nevakcinēto smagi nesaslimst. Viņš uzskata, ka politiķi izdarīja kļūdu, rosinot noteikt obligāto vakcinēšanos atsevišķās nozarēs strādājošiem, jo arī tie, kuri nav "antivakseri", bet bija pārdomās par šo jautājumu, tagad nevēloties vakcinēties, jo ir pret potes "uzspiešanu".

Pasākumu organizējuši Kuldīgas novada iedzīvotāji un tas neesot partejisks, piebilda Pucens.

Kā ziņots, Saeimā ir nonācis Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projekts, kas paredz noteikt, ka pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu.

Tāpat likumprojekts paredz obligātu Covid-19 sertifikāta prasību veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

Opozīcijas pārstāvji tikmēr gatavojas vākt 34 deputātu parakstus, lai uz laiku apturētu likuma izsludināšanu un mēģinātu panākt tā nodošanu izlemšanai referendumā.