IeM un Rīgas dome apņēmušās cīnīties pret pārlieku skaļiem motocikliem

 
©Aivars Ķesteris/F64

Iekšlietu ministrija (IeM) un Rīgas pilsētas dome sāks sadarbību, lai cīnītos ar pārlieku skaļiem motocikliem, informēja IeM.

IeM informē, ka transportlīdzekļi, kuru tehniskais stāvoklis neatbilst prasībām par radīto trokšņa kontroles sistēmu un kuri, pārvietojoties pa pilsētu, traucē cilvēku mieru, ir problēma, kurai uzmanība pievērsta ilgu laiku. Efektīvas trokšņu kontroles veikšanu apgrūtina likumiskais ietvars, ko tagad uzņēmusies risināt IeM sadarbībā ar Rīgas domi.

Šobrīd tiesības veikt trokšņu kontroli ir tikai Valsts policijai (VP). Paredzēts, ka turpmāk trokšņu kontroles sistēmu nodrošinās gan VP, gan pašvaldības policija. Līdz augusta vidum Iekšlietu ministrei Marijai Golubevai (AP) ministrijas un VP pārstāvji iesniegs rīcības plānu par veicamajiem pasākumiem, lai līdz šī gada nogalei valstī ieviestu neatbilstošu transportlīdzekļu radītā trokšņa kontroles sistēmu un nodrošinātu sekmīgu tās ieviešanu praksē.

"Ikviens sabiedrības loceklis ir pelnījis dzīvot vidē, kurā citi nepārkāpj viņa tiesības uz mieru," atzīmēja ministre.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) uzskata, ka problēma ir samilzusi gadu no gada. Skaļo transportlīdzekļu, pārsvarā motociklistu, trokšņošana īpaši traucē pilsētniekiem šajā siltajā laikā, kad daudzi logi ir atvērti. Trokšņošana notiek arī vakaros un naktīs. "Rīgas dome gandrīz katru dienu saņem iedzīvotāju sūdzības, taču pašvaldības rokās nav reālu instrumentu situācijas uzlabošanai," klāstīja politiķis.