Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Par Saeimas atsaukšanu elektroniski savākti nepilni 4% no nepieciešamā parakstu skaita

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Par 13.Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanu portālā "Latvija.lv" ir savākti 5857 paraksti jeb 3,8% no nepieciešamā parakstu skaita.

Reizē parakstus iespējams vākt arī pie likumā noteiktajām atbildīgajām personām, līdz ar to kopējais pašlaik savākto parakstu skaits varētu būt arī nedaudz lielāks.

Parakstīties par šo iniciatīvu iespējams arī pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas.

Kā aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova, lai ierosinātu referendumu Satversme un likums prasa līdz 31.oktobrim savākt vienas desmitās daļas vēlētāju jeb 154 868 parakstus.

Kā pavēstīja Zaharova, CVK šodien nolēma reģistrēt arī parlamentā nepārstāvētās "Centra partijas" iniciatīvu parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

Tādējādi jau esošajai iniciatīvai, kas CVK tika iesniegta un reģistrēta pagājušā gada decembrī, tika pievienota otra iniciatīvas grupa, kura ir tiesīga vākt parakstus tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu.

Šādu lēmumu CVK pieņēma, jo 15.jūlijā saņemtais "Centra partija" iesniegums bija par identisku ierosinājumu, par kādu paraksti jau tiek vākti, un arī iesniedzēji norādīja uz vēlmi pievienoties esošajai iniciatīvai. Arī vēlētāju interesēs ir nodrošināt parakstīšanos par vienu iniciatīvu, nevis vairākām atsevišķām vienādām iniciatīvām, jo tādā gadījumā paraksti par katru iniciatīvu būtu skaitāmi atsevišķi.

Parakstīties par šo iniciatīvu var līdz 2021.gada 31.oktobrim, kad iestāsies Satversmē noteiktais termiņš - gads pirms Saeimas pilnvaru beigām, kad rosināt Saeimas atsaukšanu nav atļauts.

Parakstīties par CVK reģistrētām iniciatīvām vēlētāji var elektroniski portālā "www.latvija.lv" vai apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja. Parakstīties par iniciatīvām iespējams arī ārvalstīs Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās pie konsulārajām amatpersonām, kuras ir tiesīgas veikt notariālās funkcijas.