Vai policija atsakās ierosināt kriminālprocesu par piedāvājumu viltot vakcinācijas faktu?

© Dmitrijs Šuļžics/F64

Valsts policija (VP) skaidro situāciju saistībā ar lūgumu ģimenes ārstam Latgalē viltot Covid-19 vakcinācijas faktu, liecina VP ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Komunikācijas zinātnes doktore Olga Procevska sociālajā medijā rakstīja, ka viņas māte, kura ir ģimenes ārste Latgalē, bija saņēmusi lūgumu viltot Covid-19 vakcinācijas faktu, taču VP esot atteikusi ierosināt krimināllietu.

Procevska akcentēja, ka viņas mamma, saņemot šāda veida lūgumu, bija vērsusies VP, savā iesniegumā norādot iesaistītās personas vārdu un uzvārdu, bet kriminālprocess netika ierosināts.

VP savā atbildes rakstā zem Procevskas ieraksta "Twitter" uzsvēra, ka situācija tiks noskaidrota un precizēta.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pie Procevskas raksta atstājis ziņu, ka par gadījumiem, kad medicīnas darbiniekiem piedāvāts viltot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu apmaiņā pret naudu vai citiem prettiesiskiem labumiem, ir jāziņo KNAB.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.