Vai policija atsakās ierosināt kriminālprocesu par piedāvājumu viltot vakcinācijas faktu?

© Dmitrijs Šuļžics/F64

Valsts policija (VP) skaidro situāciju saistībā ar lūgumu ģimenes ārstam Latgalē viltot Covid-19 vakcinācijas faktu, liecina VP ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Komunikācijas zinātnes doktore Olga Procevska sociālajā medijā rakstīja, ka viņas māte, kura ir ģimenes ārste Latgalē, bija saņēmusi lūgumu viltot Covid-19 vakcinācijas faktu, taču VP esot atteikusi ierosināt krimināllietu.

Procevska akcentēja, ka viņas mamma, saņemot šāda veida lūgumu, bija vērsusies VP, savā iesniegumā norādot iesaistītās personas vārdu un uzvārdu, bet kriminālprocess netika ierosināts.

VP savā atbildes rakstā zem Procevskas ieraksta "Twitter" uzsvēra, ka situācija tiks noskaidrota un precizēta.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pie Procevskas raksta atstājis ziņu, ka par gadījumiem, kad medicīnas darbiniekiem piedāvāts viltot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu apmaiņā pret naudu vai citiem prettiesiskiem labumiem, ir jāziņo KNAB.

Latvijā

99 procenti pasaules datu tiek pārraidīti, izmantojot globālo zemūdens kabeļu tīklu. Katru dienu, izmantojot kabeļu tīklus, tiek veikti finanšu darījumi aptuveni 10 triljonu dolāru apmērā. Tie ir NATO dati. Kritiskā zemūdens infrastruktūra ietver arī elektriskos kabeļus, kā arī cauruļvadus, pa kuriem piegādā naftu un gāzi. Ņemot vērā kabeļu tīklu milzīgo nozīmīgumu, kā arī citas kritiskās infrastruktūras apdraudējumu, Krievija plāno sabotāžas un kiberuzbrukumus, kas var izraisīt katastrofālas sekas. Vai Latvija tam visam gatavojas? To skaidro Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Svarīgākais