Tieslietu ministrija (TM) nākamā gada prioritārajiem pasākumiem no valsts budžeta papildus vēlas saņemt 7,79 miljonus eiro, lai sakārtotu nekustamā īpašuma valsts kadastru un valsts adrešu reģistru, kā arī uzlabot elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmu un nodrošinot digitālās vides uzlabošanu, aģentūru LETA informēja TM.
Kā viena no būtiskākajām prioritātēm TM darbā nākamajā finanšu periodā ir nekustamā īpašuma valsts kadastra un valsts adrešu reģistra sakārtošana, kā arī augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmu datu publicēšana atvērto datu veidā, tādējādi nodrošinot uzkrāto datu atkalizmantošanas iespējas pakalpojumu sniegšanā.
Vienlaikus TM plāno attīstīt elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmu, nodrošinot digitālās vides uzlabošanu, uzraudzības rīku efektivitātes paaugstināšanu un kvalitatīvu datu pieejamību maksātnespējas jomas politikas plānošanai, kā arī paredzams pilnveidot kadastrālās vērtēšanas sistēmu.
Arī 2022.gadā prioritāri plānots turpināt attīstīt tiesu un apgabaltiesu tiesvedības procesa digitalizāciju, lai samazinātu tiesvedības termiņu un nodrošinātu informācijas pieejamību, tādējādi īstenojot "e-lietas" reformas aktivitātes.
Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija (FM) apkopojusi ministriju un valsts iestāžu iesniegtos papildus budžeta līdzekļu pieprasījumus prioritāro pasākumu īstenošanai.
Kopumā ministrijas prioritāro pasākumu īstenošanai 2022.gada budžetā papildus vēlas 1,68 miljardus eiro. Savukārt turpmākajos gados ministrijas indikatīvi iezīmējušas lielāku summu, proti, 2023.gada budžetā prioritārajiem pasākumiem ministrijas vēlas 2,06 miljardus eiro, bet 2024.gadā - 2,46 miljardus eiro.
No FM sniegtās informācijas izriet, ka vislielāko summu - 702,13 miljonus eiro - prioritārajiem pasākumiem 2022.gada budžetā vēlas Veselības ministrija. Tai ar 213,06 miljoniem eiro seko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, ar 168,44 miljoniem eiro Ekonomikas ministrija, savukārt 147,03 miljonus eiro papildus vēlas Izglītības un zinātnes ministrija, bet Satiksmes ministrija - 142,79 miljonus eiro.
Iekšlietu ministrija 2022.gada budžetā prioritāro pasākumu īstenošanai vēlas 76,69 miljonus eiro, Labklājības ministrija - 76,52 miljonus eiro, Zemkopības ministrija - 53,02 miljonus eiro, bet Kultūras ministrija - 51,07 miljonus eiro.
FM 2022.gadā prioritārajiem pasākumiem papildus vēls 14,15 miljonus eiro, Ārlietu ministrija - 9,66 miljonus eiro, bet Tieslietu ministrija - 7,69 miljonus eiro.
FM piebilda, ministriju iesniegtās summas ir indikatīvas un iestādes tās vēl precizēs.
Patlaban nav zināms, cik daudz 2022.gada budžetā būs pieejami papildus līdzekļi un kurus ministriju prioritāros pasākumus varētu atbalstīt.