Aicina 11. novembrī nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkanu lentīti

 

Aizsardzības ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta skaitļa 11 formā, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku,informē AM Preses nodaļā.

"Lāčplēša dienā mēs godinām gan Latvijas Brīvības cīņu dalībniekus, gan mūsu bruņoto spēku karavīrus, kas iestājas mieru un drošību Latvijā un visā pasaulē," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. "Lai sarkanbaltsarkanā lentīte pie apģērba ir kā sveiciens svētkos visiem mūsu karavīriem, kas apliecina, ka mēs novērtējam viņu pašaizliedzīgo darbu Latvijas drošības stiprināšanā. Leposimies ar mūsu karoga krāsām tāpat kā Latvijas armijas karavīri, kas 1919. gada novembrī atdeva savas dzīvības, lai Rīgas pils tornī vienmēr plīvotu Latvijas valsts karogs!"

AM un Nacionālie bruņotie spēki aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju 11.novembrī plkst.20 nolikt svecītes pie Brīvības cīņu pieminekļiem un piemiņas vietām visā valstī.

AM un Nacionālie bruņotie spēki jauno logotipu izveidoja, attīstot Latvijas Neatkarīgās televīzijas 2007.gadā aizsākto tradīciju - aicinājumu Lāčplēša dienā pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta simbola formā, kas norāda uz 11.novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu, piebilst AM.

Latvijas armijas dibināšanas pirmsākumi datējami jau ar 1918.gadu, kad pēc Latvijas Republikas proklamēšanas 18.novembrī tika izveidota Latvijas Pagaidu valdības Apsardzības ministrija. Bet tikai 1919.gadā nosaukumu "Latvijas zemessardze" nomainīja "Latvijas bruņotie spēki" jeb Nacionālie bruņotie spēki.