Vairākas NVO pieprasa Kariņa demisiju

© Kaspars Krafts/F64

Vairākas Demogrāfijas lietu padomes dalīborganizācijas un vecāku NVO pieprasa Ministru prezidentam K.Kariņam atkāpties no amata, teikts asociācijas "Ģimene" izsūtītajā vēstulē medijiem.

Ungārijas parlaments pirms nedēļas apstiprināja likumprojektu, kurā noteikts, ka tiek aizliegtas izglītības programmas un materiāli, kas nepilngadīgo vidū popularizē homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu.

Cita starpā likums paredz arī aizliegt bērniem un jauniešiem piekļuvi grāmatām un filmām, kurās attēlotas seksuālās minoritātes. Šīs normas iekļautas plašākā paketē, kas paredz stingrākus sodus par seksuāliem noziegumiem pret bērniem un jauniešiem, kā arī "pedofilu reģistra" izveidi, teikts vēstulē.

Savukārt, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš, bez valdības un Latvijas sabiedrības deleģējuma Eiropas lietu ministru sanāksmē ir parakstījis dokumentu, uz kuras pamata tiek nosodīts jaunais Ungārijas likums un ir izteikts aicinājums EK vērsties pret Ungāriju ES Tiesā.

"Ungārijas parlaments šo jauno likumu atbalstīja ar vairāk nekā pārliecinošu balsu vairākumu, tādējādi paužot ungāru tautas gribu. Uzsveram, tas ir ievēlēts demokrātiskā ceļā! Varam apskaust Ungārijas ģimenes, jo tur politiķi un valsts vadītāji ar Ministru prezidentu Viktoru Orbanu priekšgalā patiesi rūpējas ne tikai par demogrāfiju un ģimeņu izaugsmi, bet arī par bērnu drošību un labklājību. Ungārija visu iepriekšējo desmitgadi ir bijusi Latvijai par piemēru kā jārisina demogrāfijas un ģimenes politikas darbs, lai neiestātos demogrāfiskā ziema un tauta neizmirtu. Mūsu pacietības mērs attiecībā uz Kariņa kunga rīcību ir izsmelts. Līdzšinējā pieredze liecina, ka viņam ir pilnīgi vienaldzīgas Latvijas ģimeņu vajadzības un demogrāfijas jautājumi. Kariņa kungs kā Demogrāfisko lietu padomes priekšsēdētājs pēc savas iniciatīvas vēl ne reizi nav sasaucis šīs padomes sēdes, bet reizē, kad to sasauca šīs padomes locekļi, ierosināja vienīgi šīs padomes sēdes sasaukt četrreiz retāk - tikai reizi gadā. Kariņš nav arī apsveicis Latvijas ģimenes Starptautiskajā ģimenes dienā. Tagad viņš ir apkaunojis mūsu valsti starptautiski," skarba savos izteikumos ir biedrības “Asociācija Ģimene” vadītāja Ilona Bremze, kas darbojas Demogrāfijas lietu padomē, kas ir premjera tieša atbildība.

Biedrības “Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība” valdes priekšsēdētājs Leonīds Mucenieks uzsver, ka premjers Krišjānis Kariņš nav saņēmis tautas un tās deleģēto pārstāvju Saeimā mandātu parakstīt dokumentu visas Latvijas sabiedrības vārdā: “Ministru prezidents ir piešķīris sev pārāk lielu mandātu, viņam nav tiesību izteikties visas Latvijas sabiedrības vārdā. Lai starptautiski paustu tik asu nosodījumu Ungārijas valstij un nostātos LGBT+ ideologu rindās, premjeram bija pienākums uzrunāt mūsu tautu un tās ievēlos pārstāvjus Saeimā. Satversmē joprojām ir stingri norādīts - suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Ar nožēlu jāatzīst, ka Kariņa kungs acīmredzami ir pārkāpis Satversmi gan pēc gara, gan burta. Mūsu Tēvzeme ir pelnījusi vadītāju, kurš izrāda cieņu katram bērnam, viņa ģimenei un visai tautai! Tādu, kurš nelokās, stāv drosmīgi par Satversmē norādītajām vērtībām, kā arī par mūsu ģimenēm un demogrāfijas krīzes pārvarēšanu.”

“Vēlamies uzsvērt, ka Ungārijas parlamenta pieņemtajā likumā runa ir par bērniem un jauniešiem vecumā līdz 18 gadu vecumam. Bērniem un jauniešiem! Par viņu aizsardzību pret homoseksuālisma propagandu un nepārdomātu dzimumu maiņu, kas var radīt neatgriezeniskas sekas jauniešu turpmākajā dzīvē. Tāpēc mums ir absolūti nepieņemama pozīcija, kas šādu likumprojektu nosauc par apkaunojumu, kā to ir paziņojusi EK prezidente Urzula fon der Leiena. Tieši otrādi,- satraukumu rada politiķu kā pieaugušu cilvēku nostāšanās pret bērnu un jauniešu aizsardzību. Arī Latvijas Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka "bērnam kā fiziski un intelektuāli nenobriedušai personai vajadzīga īpaša aizsardzība un gādība", tāpēc Latvijas politiķiem ir jārāda priekšzīme un jāievēro Latvijas likumi, nevis jāiejaucas citas valsts iekšējos procesos un jāpauž viedoklis, kas ir pretrunā ar Latvijas normatīvajiem aktiem”, skaidro biedrības “Vecāku Alianse” pārstāve Aira Jēkabsone.

Ņemot vērā iepriekšminēto, nevalstiskās organizācijas pieprasa Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam atkāpties no valdības vadītāja amata, norādīts vēstules beigās.

Svarīgākais