Šogad Līgo svētkos apdegumus guvuši četras reizes vairāk cilvēku nekā pērn

 
©f64.lv, Anda Puķīte

Šogad Līgo svētkos mediķu palīdzība pēc apdegumu gūšanas bija nepieciešama 41 cilvēkam, kas ir četras reizes vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Apdegumi gūti tradicionāli - gan lecot pāri ugunskuram, gan iekrītot tajā, gan aizdedzinot grilu vai ugunskuru ar degšķidrumu vai benzīnu.

Viens no smagākajiem gadījumiem, kad apdegums gūts lecot pāri ugunskuram, noticis Rīgas reģionā. Tur 30% ķermeņa apdegumus guva kāda 34 gadus veca sieviete.

Savukārt Kurzemē, alkohola reibumā zaudējot līdzsvaru, ugunskurā iekrita 59 gadus vecs vīrietis. Viņš slimnīcā nogādāts smagā stāvoklī ar 60% ķermeņa apdegumu. Taču Vidzemē, rokās uzliesmojot degšķidrumam, cieta 70 gadus veca sieviete. Mēģinot ar degšķidrumu aizdedzināt grilu, sieviete guva 60% ķermeņa apdegumu.

Kā katru gadu ugunskuru un grilu tuvumā apdegums Līgo vakarā guvuši arī bērni. Smagākais gadījums noticis Vidzemes pusē, kur, uzkrītot virsū karstam grilam, 18% ķermeņa virsmas apdegumu guva divus gadus vecs bērns.

NMPD informēja, ka šogad svētkos mediķu palīdzība cilvēkiem bijusi nepieciešama arī vētras un karstuma dēļ. Ar pārkaršanu un karstuma dūrienu 23.jūnijā slimnīcā nogādāti 16 cilvēki. Visos gadījumos veselības problēmas radušās, jo cilvēki ilgstoši strādājuši vai uzturējušies saulē.

Mediķiem Līgo diena pagāja nemierīgi. NMPD brigādes 23.jūnijā kopumā devās 1214 izsaukumos, no tiem 317 gadījumi bija saistīti ar traumām. Lielākā daļa traumu vai nelaimes gadījumu notikuši alkohola reibumā.