Pirmo reizi bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis

 
©Rūta Kalmuka/F64

Pirmo reizi bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis, kura dēļ otrdien sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Bērni šajā nometnē uzturējās ilgāk par septiņām dienām, tāpēc arī tika veikta atkārtota testēšana. Tā rezultātā no 20.jūnijā veiktiem testiem četriem bērniem no divām grupām tika konstatēts Covid-19. Pēc Perevoščikova sacītā, tika paņemti arī paraugi sekvencēšanai, lai noteiktu konkrēto vīrusa paveidu.

"Sakarā ar to, ka nometnes laiks šobrīd beidzas, bērni brauc mājās, kontaktpersonas ir apzinātas un ģimenes ārsti un vecāki ir informēti," skaidroja epidemiologs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) teica, ka šis notikums nav pārsteigums un būtu uzskatāms par agrīnu brīdinājumu septembrim, kad bērni atgriezīsies klātienes mācībās. Viņš norādīja, ka vakcinācija pasargātu bērnu vecākus un vecvecākus no inficēšanās.

Pagājušajā nedēļā iepretim aizpagājušajai nedēļai par 83% pieauga no ārzemēm ievesto Covid-19 gadījumu skaits, kopskaitā sasniedzot 22 gadījumus, kas ir par desmit vairāk nekā nedēļu iepriekš, liecina uz valdības sēdi sagatavotā Veselības ministrijas prezentācija.

Kopumā no 10.maija līdz 20.jūnijam Latvijā atklāti 118 Covid-19 gadījumi personām, kas ieceļojušas vai atgriezušās Latvijā no ārvalstīm.

Vairums - 30 gadījumi - no kopskaita ir saistīti ar Krieviju, kamēr vēl 17 - ar Vāciju. Tikmēr deviņi gadījumi ievesti no Turcijas, bet septiņi - no Ēģiptes. Vienlaikus pa sešiem gadījumiem ievesti no Lietuvas un Ukrainas, bet vēl pa pieciem gadījumiem ievests no Lielbritānijas un Zviedrijas. Četri gadījumi ievesti no Īrijas, bet pa trim - no Baltkrievijas un Somijas. No Armēnijas, Igaunijas, Nepālas un Spānijas savukārt ievests pa diviem gadījumiem, turklāt vēl no vairākām valstīm ievests pa vienam gadījumam.

No visiem šiem gadījumiem 70 jeb 59% bijuši saistīti ar tā dēvētajām trešajām valstīm. Vēl pirms nedēļas šādi bija 49% gadījumu.

Jau ziņots, ka no 3.maija līdz 13.jūnijam Latvijā atklāti kopumā 127 Covid-19 gadījumi personām, kas ieceļojušas vai atgriezušās Latvijā no ārvalstīm.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!