Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_right_alt Latvijā

Par "Olainfarm" padomes priekšsēdētāju iecelts Juris Bundulis

© Kaspars Krafts/F64

Par zāļu ražotājas AS "Olainfarm" padomes priekšsēdētāju ir iecelts Juris Bundulis un par padomes priekšsēdētāja vietnieku Sandis Petrovičs, savukārt par uzņēmuma valdes locekli iecelts Jānis Leimanis, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

"Olainfarm" padome ir apstiprinājusi Leimani par valdes locekli. "Olainfarm" valdē darbu turpina valdes locekļi Elena Bušberga, Signe Baldere-Sildedze un Raimonds Terentjevs.

Kopš 2020.gada Leimanis ir padomes loceklis VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un SIA "Rīgas namu pārvaldnieks". Kopš 2004.gada Leimanis ir SIA "JL Index", SIA "Private" valdes loceklis, atbildīgs par uzņēmumu attīstību, operacionālo vadību. No 2019. līdz 2020.gada februārim bijis SIA "CatchSmart" valdes loceklis, atbildīgs par uzņēmuma darbību, operacionālo vadību, programmēšanas pakalpojumu valsts iestādēm un ministrijām uzsākšanas īstenošanu.

Savukārt no 2016.gada līdz 2018.gadam Leimanis bijis SIA "Clean R" valdes priekšsēdētājs, atbildīgs par uzņēmuma stratēģisko attīstību un ikdienas vadību. No 2015.gada līdz šim brīdim Leimanis ir SIA "Jēkabpils kokapstrāde" valdes priekšsēdētājs, kas atbildīgs par uzņēmuma stratēģisko attīstību, darbības reorganizāciju un akcionāru interešu nodrošināšanu.

Leimanis Rīgas Tehniskajā universitātē ir ieguvis inženiera organizatora kvalifikāciju ražošanas organizācijas specialitātē un bakalaura grādu mehānikā. Viņam ir Zvērinātu sertificētu grāmatvežu asociācijas ACCA kvalifikācija. Tāpat viņš ieguvis Uzņēmumu reģistra mantisko ieguldījumu novērtēšanas eksperta kvalifikāciju aizdevumu kapitalizācijā, biznesa, finanšu aktīvu un saistību novērtēšanā. Leimanis pabeidzis Rīgas Ekonomikas augstskolas ("SSE Rīga") "Mini MBA" programmu. Leimanis Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta biedrs.

Leimanim netieši pieder 10 521 "Olainfarm" akciju.

Papildinot iepriekš publicēto informāciju par "Olainfarm" padomes locekļiem, paziņojumā biržai norādīts, ka jaunievēlētajai uzņēmuma padomes loceklei Irinai Maliginai netieši pieder 1 097 051 "Olainfarm" akcija.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 17.jūnijā, "Olainfarm" akcionāri ārkārtas sapulcē šodien ievēlējuši jaunu uzņēmuma padomi.

Ārkārtas akcionāru pilnsapulcē, kurā piedalījās vairāk nekā 70% uzņēmuma akcionāru, uz piecu gadu termiņu tika apstiprināti pieci pārstāvji - Juris Bundulis, Andrejs Leibovičs, Pēteris Rubenis, Sandis Petrovičs un Irina Maligina. Padomes locekļu kopējais mēneša atalgojums noteikts 21 000 eiro apmērā.

Pirms akcionāru sapulces "Olmafarm" rosināja uzņēmuma padomē ievēlēt arī Vadimu Telicu un Ingu Balandinu, taču viņi padomē nav ievēlēti.

Akcionāri no padomes locekļu amatiem atbrīvoja līdzšinējo padomes priekšsēdētāju Gundaru Bērziņu, padomes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Buku un padomes locekļus Andreju Saveļjevu, Haraldu Velmeru un Kārli Krastiņu.

Rubenis skaidroja, ka Velmera un Krastiņa darbības tiek saistītas ar mēģinājumiem reiderisma ceļā pārņemt uzņēmuma akcijas, kļūstot par uzņēmuma īpašniekiem negodīgā un akcionāriem nepieņemamā veidā. Šāda rīcība kļuva par galveno iemeslu akcionāru neuzticībai pret padomi un ārkārtas akcionāru pilnsapulces sasaukšanai.

Savukārt bijušie zāļu ražotājas "Olainfarm" padomes locekļi Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers lūdz Uzņēmumu reģistru atlikt "Olainfarm" akcionāru sapulces lēmumu reģistrāciju, liecina Krastiņa un Velmera iesniegums Uzņēmumu reģistram un Tieslietu ministrijai.

Iesniegumā teikts, ka 17.jūnijā un 18.jūnijā ir sasauktas "Olainfarm" akcionāru sapulces. Atbilstoši izsludinātajai darba kārtībai vismaz pirmajā akcionāru sapulcē ir paredzēts pieņemt lēmumus par uzņēmuma padomes pārvēlēšanu, proti, tādus lēmumus, kuru rezultāts ir jāieraksta komercreģistrā.

Ar šo iesniegumu Krastiņš un Velmers vēlas vērst Uzņēmumu reģistra uzmanību uz apstākļiem, kas liedz izdarīt padomes pārvēlēšanas ierakstīšanu komercreģistrā. Tāpēc Krastiņš un Velmers lūdz pirms lēmuma par ierakstu izdarīšanu pieņemšanu pārbaudīt šos apstākļus un izvērtēt vai ierakstu izdarīšana komercreģistrā ir tiesiski iespējama.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 11.jūnijā apmierinājusi "Olainfarm" lielākā akcionāra "Olmafarm" pieteikumu par pagaidu aizsardzību pirms prasības celšanas, nosakot, ka "Olmafarm" ir tiesīgs izlietot no "Olainfarm" akcijām izrietošās tiesības, tai skaitā balsot "Olainfarm" kārtējās un ārkārtas akcionāru sapulcēs.

"Olmafarm" valdes loceklis Rubenis aģentūrai LETA pavēstīja, ka tādējādi "Olmafarm" būs tiesīgs bez jebkādiem šķēršļiem un traucējumiem izlietot savas akcionāra balsstiesības gaidāmajās 17.jūnija un 18.jūnija "Olainfarm" ārkārtas akcionāru sapulcēs.

"Olmafarm" pieteikumu par pagaidu aizsardzību tiesā iesniedza nolūkā novērst nopietnu savu kā akcionāra tiesību apdraudējumu un būtisku kaitējumu situācijā, kad pastāv bažas, ka "Olainfarm" lielākā akcionāra tiesības 17.jūnijā un 18.jūnijā "Olainfarm" ārkārtas akcionāru sapulcēs var pretlikumīgi mēģināt ierobežot Čehijā reģistrētā sabiedrība "Black Duck Invest"un ar to saistītās personas, atsaucoties uz, iespējams, viltotu līgumu par "Olmafarm" piederošo 42,56% "Olainfarm" akciju iegādi un uzdodoties par "Olainfarm" akcionāru.

Iepriekš "Olainfarm" akcionāru vairākums pieprasīja Krastiņam un Velmeram nekavējoties atkāpties no "Olainfarm" padomes locekļu amatiem saistībā ar uzticības zaudēšanu un jauniem apstākļiem saistībā ar iespējamo krāpšanas lietu ar "Olainfarm" akcijām.

Rubenis aģentūrai LETA apstiprināja, ka šādu prasību izteikušas visas trīs Valērija Maligina mantinieces - Irina Maligina, Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina, kurām tieši un netieši pieder vairākums "Olainfarm" akciju.

Akcionāri maija sākumā nosūtījuši rakstveida pieprasījumu abiem padomes locekļiem atkāpties, taču saņēmuši atbildi, ka ne Krastiņš, ne Velmers neplānojot to darīt.

Rubenis norādīja, ka padomes locekļi ir akcionāru uzticības personas, kuras pārstāv akcionāru intereses akcionāru sapulču starplaikos un pārvalda uzņēmumu akcionāru interesēs, līdz ar to Krastiņa un Velmera rīcības dēļ ir radusies situācija, kad padomē turpina darboties divi padomes locekļi, kuriem nav akcionāru vairākuma uzticības un kuriem līdz ar to vajadzētu nekavējoties pamest vēlēto amatu.

Padomes locekļa amats ir vēlēts amats, un tieši tie akcionāri, kas Krastiņu un Velmeru iepriekš ievēlēja padomē, šobrīd, pēc saņemtās informācijas par viņu iesaisti iespējamā krāpšanā, uzticības zaudēšanas dēļ ir pieprasījuši viņu nekavējošu atkāpšanos, skaidroja Rubenis.

Rubenis 10.maijā aģentūrai LETA paziņoja, ka, pateicoties VP operatīvam darbam, ir ticis novērsts mēģinājums izkrāpt "Olmafarm" piederošās "Olainfarm" akcijas, taču plašāku informāciju viņš nesniedza.

Jau trīs gadus notiek cīņa par kontroli "Olainfarm" un Čehijas uzņēmums "Black Duck Invest" apgalvo, ka kļuvis par lielāko kompānijas akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas. Aģentūras LETA rīcībā esoši dokumenti liecina, ka kopā ar šo čehu firmu pie akcijām plānojuši tikt arī "Olainfarm" padomes locekļi Velmers un Krastiņš.

Tāpat ziņots, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.