"Rīgas satiksmes" pasažieri varēs apmainīt ārkārtējās situācijas laikā neizmantotās biļetes

 

"Rīgas satiksmes" pasažieri varēs apmainīt ārkārtējās situācijas laikā iegādātās un neizmantotās braukšanas biļetes, šodien nolēma Rīgas dome, atbalstot grozījumus saistošajos noteikumos "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu".

Grozījumu idejas iniciators ir Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Miroslavs Kodis (PP). Viņš uzskata, ka ārkārtējās situācijas laikā bija noteikti ierobežojumi, kuru dēļ iedzīvotāji tika aicināti pēc iespējas neizmantot sabiedrisko transportu.

Tādēļ iedzīvotājiem tiks piedāvāta iespēja vēl gadu izmantot iepriekš iegādātās un neizmantotās biļetes.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, "Rīgas satiksmes" e-talonos iegādāto biļešu derīguma termiņš ir viens gads. Pasažieri, kuri savos e-talonos ir iegādājušies braukšanas biļetes pirms pirmās ārkārtējās situācijas sākuma vai tās sākumā, nevarēja tās izmantot gan tāpēc, ka bija noteikti vairāki ierobežojumi - slēgti veikali un citi objekti - gan arī tāpēc, ka daļai pasažieru darbs un mācības notika attālināti.

Iespēja mainīt e-talonos iegādātās biļetes būs tikai tiem pasažieriem, kuri tās iegādājās pirms pandēmijas vai pirmās ārkārtējas situācijas laikā, un ierobežojumu dēļ nav tās izmantojuši - laika posmā no 2020.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 9.jūnijam.

Tehniski pagarināt biļešu derīguma termiņu nav iespējams, tāpēc tiem iedzīvotājiem, kuri e-talonos biļetes būs iegādājušies, bet nebūs izmantojuši šajā laika posmā, būs jādodas uz kādu no "Rīgas satiksmes" Klientu apkalpošanas centriem, kur neizmantotās biļetes tiks samainītas.

Biļetes apmainīt būs iespējams viena mēneša laikā, iesniedzot iesniegumu par abonementa biļetes nomaiņu pret jaunu tāda paša veida abonementa biļeti.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!