Rīgā tvarsta agresīvus vadītājus

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

10.jūnijā, Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona amatpersonas Rīgā veica pastiprinātas pārbaudes saistībā ar agresīvajiem šoferiem.

Trīs stundu laikā Pārdaugavā, Akmens tilta rajonā, divas Ceļu policijas ekipāžas par agresīvu braukšanu fiksēja 25 autovadītājus. Tāpat arī viens gadījums fiksēts citā laikā Rīgas reģionā. Jāpiebilst, ka visbiežāk no fiksētajiem 25 pārkāpumiem bija tieši apdzīšana kombinācijā ar sabiedriskā transporta joslas izmantošanu, lai iespējami ātrāk apbrauktu sastrēgumus.

Atgādinām, ka agresīva braukšana izpaužas kā apzināta ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un traucējoša citiem šoferiem, tādējādi ignorējot pārējo transportlīdzekļu intereses un drošību. Tādēļ Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa.

Valsts policija atgādina, ka par agresīvu braukšanu pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas (par agresīvu braukšanu) transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, proti, no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.