Septiņi Jēkabpils novada domē ievēlētie saraksti par domes priekšsēdētāju vienojas virzīt Ragaini

 
©Vladislavs Proškins/F64

Septiņi no deviņiem Jēkabpils novada domē ievēlētajiem sarakstiem par domes priekšsēdētāju vienojušies virzīt bijušo Jēkabpils mēru Raivi Ragaini (LZP), informēja Latvijas Zaļās partijas (LZP) Jēkabpils nodaļā.

Atbalstu Ragaiņa kandidatūrai pauduši 12 deputāti no kopā septiņiem novada domē ievēlētajiem politisko spēku sarakstiem, tādējādi potenciāli Ragainim kā novada mēram būs 13 no 19 jaunajā domē ievēlēto deputātu balsīm. Ragaini atbalsta LZP, "Apvienība "Iedzīvotāji"", Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (NA), Jaunā konservatīvā partija (JKP), Latvijas reģionu apvienības (LRA) un "Vienotības" kopīgais saraksts, "Saskaņa" un Latvijas Zemnieku savienība (LZS).

Pārējie seši domē ievēlētie domnieki pārstāv bijušo mēru Aivara Krapa (LA) un Leonīda Salceviča (Jēkabpils reģionālā partija) sarakstus.

"Mums ir izdevies izveidot komandu, kas strādās Jēkabpils novada iedzīvotāju labā, garantējot to, ka primāri pašvaldība ir paredzēta iedzīvotājiem, nevis otrādi. Esam gatavi ar pārliecību uzņemties vadību - lai veidotu no visiem līdzšinējiem novadiem un Jēkabpils pilsētas spēcīgu, vienotu novadu, kurā ir ņemtas vērā visu teritoriju intereses un tiek nodrošināts šo interešu vienlīdzības princips," komentēja Ragainis.

Viņš uzskata, ka lēmumu pieņemšanas procesā novārtā nedrīkst palikt neviena novada daļa.

"Es pateicos par atbalstu un aicinu arī pārējos jaunievēlētos deputātus atbalstīt manu kandidatūru. Tikai strādājot visiem kopā, mums izdosies sekmīgi realizēt vēlētājiem dotos solījumus," uzsvēra Ragainis.

Jau ziņots, ka Jēkabpils novadā vismaz vienu no 19 mandātiem sestdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās ieguvušas deviņas dažādas partijas, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publicētā informācija.

Tostarp pa četriem mandātiem ieguvušas "Latvijas attīstībai" un LZP, pa diviem - "Apvienība "Iedzīvotāji"", NA, JKP, Jēkabpils reģionālā partija, savukārt pa vienam mandātam ieguvis LRA un "Vienotības" kopīgais saraksts, partija "Saskaņa" un LZS.

No LA Jēkabpils novada domē ievēlēts Kraps, SIA "Jēkabpils autobusu parks" valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis, Krustpils novada pašvaldības deputāte Elīna Serkova un Saukas dabas parka biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Raščevskis.

No LZP ievēlēts bijušais Jēkabpils mērs Ragainis, Jēkabpils domes deputāts Aigars Nitišs, SIA "JK Namu pārvalde" valdes priekšsēdētājs Ainars Vasilis un SIA "Sedumi" valdes locekle Aija Bojāre.

No "Apvienības "Iedzīvotāji"" ievēlēts Viesītes novada domes priekšsēdētājs Žuks un pašvaldības kancelejas vadītāja Daina Vītola. No NA ievēlēti Krustpils novada domes deputāti Daina Kalve un Kārlis Stars.

No JKP ievēlēts Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Vanags un ZS "Pūpoli" pārvaldnieks Kaspars Štolnieks, no Jēkabpils reģionālās partijas - finanšu ministra padomnieks Salcevičs un Jēkabpils domes deputāts Māris Dimants.

Savukārt no LRA un "Vienotības" kopīgā saraksta ievēlēts SIA "Marteks" vadītājs Mārtiņš Svilis, no LZS - Jēkabpils domes deputāte Līga Kļaviņa, bet no "Saskaņas" - Jēkabpils pilsētas domes deputāts Andrejs Gavrilovs.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!