Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Latvijā

Nākamnedēļ tiesa skatīs aktiera Zāles strīdu ar Dailes teātri par atlaišanu no darba

© Vladislavs Proškins/F64

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa jūnija sakumā skatīs aktiera Kaspara Zāles strīdu ar Dailes teātri par vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, liecina ieraksts tiesu kalendārā.

Rakstveida tiesas sēde nozīmēta 2.jūnijā.

Jau vēstīts, ka pirmās instances tiesa 23.martā pilnībā noraidīja Zāles prasību pret Dailes teātri par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, darba līguma punkta atzīšanu par spēkā neesošu un darba līguma atzīšanu par noslēgtu uz nenoteiktu laiku.

Šī pati tiesa tikai citā tiesas sastāvā 2.jūnijā rakstveida procesā skatīs teātra prasību pret Zāli par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

LETA jau ziņoja, ka Daugavpils tiesā Preiļos jau kopš pagājušā gada rudens atrodas aktrises Sarmītes Rubules prasība pret Dailes teātri par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, vidējas izpeļņas piedziņu, kā arī morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Lietu bija plānots skatīt marta beigās, taču sakarā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju lieta no izskatīšanas patlaban ir noņemta.

Jau vēstīts, ka teātris pagājušajā gadā pārtrauca darba attiecības ar Zāli, Rubuli, Mārtiņu Poču, Aiju Dzērvi un Ivaru Auziņu. Zāle sākotnēji panāca atjaunošanu darbā, taču vēlāk atkal bija spiests teātri pamest.

Dailes teātra vadītājs Juris Žagars pērn preses konferencē informēja, ka teātrī tiek veikta reorganizācija personālsastāvā. Viņš uzsvēra, ka izmaiņas nav būtiskas, bet pietiekami svarīgas, lai Dailes teātris strādātu ekonomiskāk un efektīvāk.