Valdība atbalsta izlaidumu un nometņu rīkošanu

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Izglītības iestādes izlaidumu varēs rīkot ārtelpās, taču ne vairāk kā 40 cilvēkiem, šodien vienojās valdība.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka vienas klases, grupas vai kursa izglītojamiem, bet ne vairāk kā 40 personām, ieskaitot izglītības iestādē nodarbinātos, ārtelpās drīkst rīkot pasākumu pirmsskolas izglītības pakāpes noslēgumā un izglītības dokumenta pasniegšanai pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākā izglītības pakāpē.

Pasākums nedrīkstēs ilgt vairāk par divām stundām. Norises dalībniekiem būs jālieto mutes un deguna aizsegi, ja nav iespējams ievērot divu metru distanci.

Izglītības iestādei būs jānodrošina, ka skolēnu pavadošās personas pasākuma norises vietā ievēro epidemioloģiskās drošības pasākumus, tai skaitā distancēšanās prasības.

No 14.jūnija varēs rīkot bērnu nometnes klātienē, ievērojot vairākus nosacījumus, šodien lēma valdība.

Bērnu skaits vienā grupā nevarēs būt vairāk par 20 dalībniekiem. Nometnēs, kas tiek organizētas brīvā dabā vai atsevišķās ēkās, ir pieļaujama vairāku grupu dalība, ja tiek veikti visi nepieciešamie epidemioloģiskās drošības pasākumi un nodrošināts, ka šo grupu dalībnieki un personāls nometnes darbības laikā nesastopas.

Nometnē varēs piedalīties darbinieki, kuriem pēdējo 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs, kā arī atkārtots tests tiek veikts nometnes norises laikā vienu reizi nedēļā.

Arī bērniem 48 stundas pirms nometnes sākuma ir jāveic Covid-19 tests, un tam ir jābūt negatīvam, kā arī atkārtots tests tiek veikts nometnes norises laikā vienu reizi nedēļā.

Neveicot Covid-19 testu, nometnē varēs piedalīties darbinieki un bērni, kuri var apliecināt Covid-19 inficēšanās epizodi no 11 līdz 180 dienai pēc parauga ņemšanas datuma, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija. Nometnē varēs piedalīties arī tās personas, kuras dokumentāri var apliecināt, ka ir vakcinētas pret Covid-19, sākot ar 15 dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai vai no 22 dienas līdz 90 dienai pēc vakcīnas "AstraZeneca" pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc "AstraZeneca" otrās devas saņemšanas.

Nometne drīkstēs notikt tikai tās noteiktajā teritorijā. Nedrīkstēs rīkot aktivitātes ārpus šīm teritorijām, izņemot gadījumus, ja nometnes dalībnieki attiecīgajā vietā ir vienīgie apmeklētāji.

Nometnes dalībniekiem un personālam jālieto mutes un deguna aizsegi, izņemot bērnus līdz septiņu gadu vecumam un diennakts nometnēs vienā grupā esošiem cilvēkiem.

Nometnē jābūt noteiktai atbildīgajai personai un procedūrai rīcībai, ja nometnes dalībnieku vai personāla vidū tiek konstatēs Covid-19 saslimšanas gadījums.

Nometnes organizatoriem ir pienākums ievērot vadlīnijās piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem noteiktās prasības.

Valdība lēma arī to, ka iestājpārbaudījumus 7. un 10.klasē vienā telpā varēs kārtot ne vairāk kā desmit personas.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz iestājpārbaudījumu norisi klātienē ne vairāk kā desmit personām uzņemšanai 7. vai 10.klasē.

Iestājpārbaudījuma norises telpā un ārpus tās klātesošajiem jālieto mutes un deguna aizsegi un jāievēro divu metru distance.

Iestājpārbaudījuma organizētājam ir jānodrošina iespēja kārtot iestājpārbaudījumu noteiktajā papildtermiņā personām, kuras nevar piedalīties iestājpārbaudījuma norisē, jo Covid-19 infekcijas dēļ atrodas karantīnā vai izolācijā, un to var dokumentāri pierādīt.

Lai piedalītos iestājpārbaudījuma norisē klātienē, personām pēdējo 72 stundu laikā pirms iestājpārbaudījuma ir jābūt veiktam Covid-19 testam, kam attiecīgi jābūt negatīvam. Covid-19 testu var neveikt personas, kas dokumentāri var pierādīt, ka pēdējo triju mēnešu laikā bijušas inficētas ar Covid-19 un vairs nerada inficēšanās risku apkārtējiem. Covid-19 testu neveic personas, kas dokumentāri var pierādīt, ka ir pilnībā vakcinējušās pret Covid-19 infekciju.

LETA jau ziņoja, ka panākta vienošanās par papildu datuma noteikšanu iestājeksāmeniem Rīgas ģimnāzijās Covid-19 skartajiem skolēniem, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

Viņa pastāstīja, ka Tiesībsarga birojā saņemti vairāku vecāku iesniegumi par to, ka Rīgas dome, iestājeksāmenu ģimnāzijās rīko tikai vienā datumā, tādēļ tiem skolēniem, kuri valstī noteikto Covid-19 izplatības ierobežojumu dēļ noteiktajā datumā nevarēs kārtot iestājpārbaudījumu, būs liegtas tiesības kārtot iestājeksāmenu, kā arī mācīties tajā izglītības iestādē, kurā vēlas.

Tiesībsarga birojs nolēmis izsūtīt vēstuli visām Latvijas pašvaldībām, lai, rīkojot iestājpārbaudījumus vidusskolā, būtu noteikts arī papildu datus iestājpārbaudījumam.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais