Covid-19 vakcinācija: Latvijā sākta cietumos ieslodzīto potēšana

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Latvijā sākta cietumos ieslodzīto vakcinācija pret Covid-19, informē Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP).

Vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls.

Pārvalde uzskata, ka ieslodzīto vakcinācija ir īpaši svarīga, jo Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības.

Vakcinētas tiek tās ieslodzītās personas, kuras piekritušas potēšanai. Kopumā ieslodzījumā vietās atrodas aptuveni 3000 ieslodzīto.

Ja infekcija nokļūs ieslodzīto vidē, tā izplatīsies daudz straujāk nekā sabiedrībā kopumā, kas savukārt var destabilizēt visas sabiedrības veselības aprūpi, ņemot vērā potenciāli lielo pacientu skaitu, kas var nokļūt ārstniecības iestādēs.

Lai arī iepriekšējos mēnešos vairākos cietumos konstatēti Covid-19 uzliesmojumi un tika ieviesta karantīna, patlaban karantīna vēl līdz 21.maijam ir spēkā tikai Jelgavas cietumā. Tur patlaban inficēšanās konstatēta vien diviem ieslodzītajiem.

No 20.aprīļa sākta IeVP personāla vakcinācija. Kopumā ieslodzījuma vietu sistēmā strādā aptuveni 2500 darbinieki. Nodarbinātie piesakās vakcinācijai manavakcina.lv un veic vakcināciju noteiktās veselības aprūpes iestādēs vai vakcinācijas centros.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!