Ģimenes ārstu asociācijas prezidente: Vakcinācijas procesu vada cilvēki, kuri nesaprot, kas jādara

 
©F64 Photo Agency

Vakcinācijas procesu Latvijā vada cilvēki, kuri tam nav gatavi vai nesaprot, kas jādara, šādu viedokli šodien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā pauda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Mandātu komisija šodien skatīja vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju iniciatīvu par Vakcinācijas projekta biroja likvidēšanu un nolēma atbalstīt lēmumprojekta nodošanu skatīšanai Sociālo un darba lietu komisijā.

Kopš iniciatīvas iesniegšanas Vakcinācijas projekta biroja ir reorganizēts un pievienots Nacionālajam veselības dienestam (NVD).

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Ilmārs Dūrītis (AP) norādīja, ka Saeima jau iepriekš veica likuma grozījumus, kas, politiķa ieskatā, nozīmēja biroja "kā atsevišķas struktūras likvidēšanu". Viņš norādīja arī uz valdības pieņemto lēmumu saistībā ar biroja pievienošanu NVD.

Savukārt Veide pauda viedokli, ka vakcinēšanas process Latvijā ir virzījies kā pa amerikāņu kalniņiem. Viņa izteicās, ka atbildīgos var pārbīdīt no vienas vietas uz citu, taču šos pienākumus vajadzētu veikt cilvēkiem, kuri saprot, kā veikt vakcinēšanas procesu.

Latvijā ir pandēmija, tāpēc ātri jārīkojas, lai pēc iespējas ātrāk vakcinētu sabiedrību, akcentēja ģimenes ārstu pārstāve.

Dūrītis atzīmēja, ka par procesu atbildība jāuzņemas arī ģimenes ārstiem, jo tikai puse no ģimenes ārstu praksēm veic pacientu vakcinēšanu pret Covid-19.

Dūrītis kā profesionālu nozares cilvēku, kurš ir viens no atbildīgajiem, minēja Edgaru Labsvīru, kā arī akcentēja, ka vakcinēšanas process atkarīgs arī no ražotāju veiktajām vakcīnu piegādēm. Viņš norādīja, ka par vakcinēšanu procesu atbildīga ir visa medicīnas nozare, arī ģimenes ārstu institūcija.

Komisija šodien atbalstīja arī citu lēmumprojektu par iedzīvotāju iniciatīvas par brīvprātīgās vakcinēšanas saglabāšanu nodošanu izskatīšanai Sociālo lietu komisijā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!