Covid-19 vakcinācija: sākta operatīvo dienestu un valsts pārvaldes darbinieku potēšana

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Tagad arī operatīvo dienestu un valsts pārvaldes kritisko funkciju darbinieki var pieteikties vakcinācijai, informē Veselības ministrija.

Turpinoties vakcinācijai, Latvijā secīgi tiek vērtas vaļā jaunas prioritārās grupas. Vakar, 20.aprīlī ar Veselības ministra rīkojumu tika atvērta jauna prioritārā grupa vakcinācijai pret Covid-19 - pārējie izglītības iestāžu darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, ir ciešā saskarē ar izglītojamajiem, kā arī operatīvie dienesti un valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki.

Visiem atvērto prioritāro grupu iedzīvotājiem jāpiesakās vietnē manavakcina.lv, lai vakcinētos individuāli, vai jāsagaida informācija no darba devēja par kopīgu visa kolektīva pakāpenisku vakcināciju.

Pirmā izglītības iestāžu darbinieku grupa tika atvērta jau 12.aprīlī, šobrīd jau vakcinēti vairāk nekā 6 481 izglītības iestāžu darbinieki. Vakar vakcinācijai tika atvērta otrā izglītības iestāžu darbinieku grupa. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtajiem izglītības iestāžu darbiniekiem, kopumā abās grupās vakcinācijai kvalificējas vairāk nekā 76 000 izglītības nozares darbinieki.

Operatīvie dienesti un pārējie valsts darbības nepārtrauktībai kritisko dienestu darbinieku vakcinācija tiks organizēta līdzīgi kā jau iesāktā prakse izglītības darbiniekiem - vai nu individuāli, vai kolektīvi. Lai nodrošinātu šajā prioritārajā grupā esošo cilvēku atpazīšanu, katra par dienestiem atbildīgā ministrija un iestāde iesniedz savu darbinieku sarakstus Nacionālajam veselības dienestam.

Šī informācija tiek iekļauti vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT, lai nodrošinātu iespēju šiem iedzīvotājiem piešķirt prioritāro statusu un ļaut individuāli pieteikties vakcinācijai vietnē manavakcina.lv. Visi šo dienestu un iestāžu darbinieki vietnē manavakcina.lv var veikt individuālu pieteikšanos vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas veicēju un laiku, ja viņu darba devēji ir jau iesnieguši informāciju par viņu piederību prioritārajai grupai.

Savukārt kultūras darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanā jādodas uz ārvalstīm, no šodienas, 21.aprīļa, aicināti Kultūras ministrijā (KM) iesniegt pieteikumus, kas apliecinātu to atbilstību iekļaušanai 5.prioritāri vakcinējamo grupā, informē ministrija.

Pieteikumus var iesniegt kultūras jomā strādājošas publiskā un privātā sektora juridiskas un fiziskas personas, kuras veic valsts deleģētus un/vai finansētus uzdevumus, kuros ietverti ar starptautisko sadarbību saistīti uzdevumi, un/vai nodrošina Latvijas dalību pasākumos un procesos ārvalstīs profesionālās mākslas, radošo industriju un kultūras mantojuma nozarēs uz noslēgtu līgumu un valsts piešķirta finansējuma pamata, nodrošinot.

Kā arī personas, kuras pārstāv Latviju starptautiskās biennālēs un grāmatu tirgos vai starptautiskos pasākumos (festivālos, izstādēs, viesizrādēs, koncertos). Arī tie nozares profesionāļi, kuri ņem dalību ar starptautisko sadarbību un radošās darbības atbalstu saistītos projektos un platformās, vai arī kultūras jomā strādājošas fiziskas personas (mākslinieki, autori, izpildītāji, producenti) un kultūras jomā strādājošas publiskā un privātā sektora juridiskās personas, kurām ir noslēgti spēkā esoši līgumi ar ārvalstu partneriem par saistību izpildi ārvalstīs.

Kultūras jomā strādājošas fiziskas personas, aizpildot KM izstrādātu veidlapu, kas apliecina atbilstības kritēriju izpildi, pasākuma organizatora izdotu apliecinājumu, ka pasākums ārvalstīs notiks klātienē.

Pieteikumu pieņemšana tiks pārtraukta, kolīdz tik sasniegts kritiski svarīgo kultūras jomas darbiniekiem pieejamais vakcīnu limits (~ 423 vakcīnas). Tā kā pastāv iespēja, ka uz vakcinācijas brīdi 5. prioritāri vakcinējamo personu grupā mediju nozarē atsevišķas iekļautās personas vakcīnu jau būs saņēmušas, par tik vakcīnām tiks palielināts prioritāri vakcinējamo kultūras jomas kritiski svarīgo darbinieku skaits.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 20.aprīļa sēdē apstiprināja KM iesniegto priekšlikumu par 5. prioritāri vakcinējamo grupā iekļaujamiem kritiski svarīgiem mediju un kultūras jomu darbiniekiem.

Šobrīd kopā vakcinācijai pret Covid-19 izmantotas 220 870 vakcīnas, 35 522 devas saņēmuši iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, 92 175 devas - iedzīvotāji virs 60 gadiem, 64 075 devas - veselības aprūpes darbinieki, 12 401 devas - sociālās aprūpes centru darbinieki.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!