Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) rosinās vairākas izmaiņas pašreizējos ierobežojumos, kas skar tirdzniecības centru darbu, pastāstīja asociācijas prezidents Henriks Danusevičs.
Viņš sacīja, ka piektdien notikusi LTA un Ekonomikas ministrijas pārstāvju tikšanās, kurā tirgotāji pauduši savas bažas par atsevišķu valdības lēmumu netaisnīgumu pret tirdzniecības centriem.
LTA Operatīvās vadības grupā plāno rosināt izmaiņas, kas ļautu strādāt tiem pie tirdzniecības centra piederošajiem veikaliem, kuriem nav ieejas caur tirdzniecības centru.
Tāpat tiks rosināts ļaut strādāt tiem tirdzniecības centriem, kuri ir vismaz 7000 kvadrātmetrus lieli, bet kuriem ir desmit vai mazāk nomnieku. Pašreiz šādās vietās visi nomnieki drīkst strādāt tikai tad, ja tajās ir mazāk nekā pieci nomnieki.
Tādējādi tirdzniecības centri, kuri ir vismaz 7000 kvadrātmetri plati un kuros ir vismaz pieci nomnieki, nereti valsts atbalstam nevar kvalificēties. Tas ir tādēļ, ka šādām vietām lielākais nomnieks parasti ir kāds lielais pārtikas tirgotājs, kas drīkst strādāt un tā iemesla dēļ tirdzniecības centram nav pietiekami liels apgrozījuma kritums, lai kvalificētos valsts atbalstam.
Danusēvičs izteica cerību, ka valdība, pēc izskatīšanas Operatīvās vadības grupā, šos priekšlikumus varētu skatīt jau nākamnedēļ.
LETA jau ziņoja, ka no 7.aprīļa var darboties visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru. Ar valdības 1.aprīļa lēmumu sākotnēji tika arī noteikts, ka no 7.aprīļa tirdzniecības centros esošajos veikalos, kuri nedrīkstēja strādāt jau iepriekš, no trešdienas nav ļauta arī distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšana. Sēdē 8.aprīlī ministri gan lēma, ka lielajos tirdzniecības centros klātienē varēs strādāt arī datoru un telekomunikāciju specializētie veikali.
Attālināti iegādāto preču izsniegšana joprojām nav aizliegta internetveikalu preču izsniegšanas punktos, ja tie atrodas ārpus tirdzniecības centriem.
Tāpat klātienē var tikt organizēta ielu tirdzniecība, kā arī var darboties veikali tādos tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir mazāka par 7000 kvadrātmetriem.
Āra tirdzniecībā un tirgos būs jānodrošina stingrāka fiziskās distancēšanās prasību noteikšana, jākontrolē apmeklētāju un tirdzniecības darbinieku plūsma, jāieceļ atbildīgā persona par epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.
Vienlaikus tirdzniecības centros ar platību virs 7000 kvadrātmetriem arī turpmāk ļauts strādāt tikai pārtikas, higiēnas, dzīvnieku barības un optikas preču veikaliem, kā arī aptiekām, grāmatnīcām un pakalpojumu sniegšanas vietām. Savukārt no 10.aprīļa arī datoru un telekomunikāciju specializētie veikali.