NMPD apbalvojis 100 savus darbiniekus no visas Latvijas

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Sakot paldies par profesionalitāti ikdienas darbā, pašaizliedzību, ieguldījumu un izcilu veikumu kritiskos izsaukumos, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) apbalvojis vairāk nekā 100 savus darbiniekus no visas Latvijas, informēja NMPD pārstāve Arita Freimane.

Par teicamu darbu godināti brigāžu mediķi, dispečeri, operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, Specializētās medicīnas centra ārsti un personāls, kā arī citu dienesta struktūrvienību darbinieki.

Pandēmijas un valstī noteikto epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ ik gadus dienestā ierastā svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonija, sanākot visiem kopā, šoreiz gan nenotika. Pie laureātiem apbalvojumi aizceļoja individuāli, jo atzinība un paldies vārdi nedrīkst palikt nepateikti, norāda NMPD pārstāve.

Sakot paldies par darbu un cildinot veikumu, apbalvoti ne vien tie dienesta darbinieki, kuri īpaši sarežģītās situācijās paveikuši visu iespējamo un neiespējamo, glābjot cilvēku dzīvības, bet arī tie, kuri ikdienā un daudzu gadu garumā savas zināšanas un enerģiju pašaizliedzīgi velta dienestam.

Apbalvojumi pasniegti vairākās nominācijās - "Mūža ieguldījums", "Par profesionalitāti", "Par ieguldījumu", "Par pašaizliedzību" un "Atzinības raksts". Tos saņēma dienesta darbinieki no visas Latvijas - Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Valmieras, Saldus, Daugavpils, Rūjienas, Aizkraukles, Jēkabpils, Ogres, Talsiem, Liepājas, Priekules, Valkas, Siguldas, Madonas, Ērgļiem, Neretas, Aknīstes, Krāslavas, Rēzeknes, Kuldīgas, Ventspils, Ilūkstes un Viesītes.

Apbalvoto vidū ir mediķi, kuri strādājuši ļoti saspringtās un sarežģītās situācijās - šosejas mālā glābuši dzīvību mammai un jaundzimušajam priekšlaicīgās dzemdībās, kas notika divus mēnešus pirms noteiktā laika, vai pļavas vidū snieguši palīdzību pacientam, kuru ierāva siena presē, sadragājot vairākas ķermeņa daļas.

Tāpat uzteikts brigāžu komandas darbs smagā ceļu satiksmes negadījumā, kurā dzīvībai bīstamas traumas guva pieci cilvēki, tostarp arī trīs gadus vecs bērns. Drosme vienlaikus novērtēta arī tajās situācijās, kad nācies strādāt saspringtos un sarežģītos apstākļos. Godināti mediķi, kuri veica atdzīvināšanas pasākumus kādam vīrietim meža biezoknī, kādām strādniekam jaunbūvē uz sastatnēm vairāku metru augstumā un kādam 14 gadus vecam bērnam uz veca un bīstama dzelzceļa tilta konstrukcijas upmalā, mediķiem pašiem jebkurā mirklī riskējot iekrist ūdenī.

Par profesionalitāti uzteikti brigāžu mediķi, kuri, glābjot ne viena vien pacienta dzīvību, teicami organizē savas komandas darbu, operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kuri sniedz visu nepieciešamo atbalstu brigādēm, kā arī vadības centra darbinieki, kuri rūpējas, lai dienesta darbs noritētu raiti un mediķiem būtu viss nepieciešamais. Īpaši godināti arī tie darbinieki, kuri dienestam veltījuši savu mūžu, strādājot tajā vairāk nekā 25 gadus, kā arī tie, kuri iniciē arvien jaunas idejas dienesta darba uzlabošanai, kā arī ar aizrautību un entuziasmu ievada darbā jaunos kolēģus.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.