Pavļuts aicina ministrus vienoties par konkrētu valsts rīcību Covid-19 "trešajā vilnī"

 
©Oksana Džadana/F64

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) aicina ministrus vienoties par valsts rīcības plānu, gaidot "trešo vilni" Covid-19 pandēmijā.

Piektdien Ministru kabineta ārkārtas sēdē veselības ministrs atsaucās uz aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) teikto iepriekšējā valdības sēdē, ka ministri "nogulēja" ierobežojumu ieviešanu "otrajā vilnī" un tagad tam ir iestājušās sekas.

Veselības ministrs uzsvēra, ka ministriem ir jādiskutē un jāvienojas par divām lietām. Viena ir par savlaicīgu jaunu drošības pasākumu ieviešanu, jauniem parametriem, kritērijiem un rīcību, kad "trešais vilnis" ir atzīts. Viņš piebilda, ka, atšķirībā no rudens, Latvija patlaban ir lielākas saslimstības posmā un ierindojas piektajā vietā ar augstāko saslimstības līmeni Eiropā.

Otrā lieta, par kuru ministriem jāvienojas, pēc Pavļuta teiktā, ir "garā kovida" koncepts un pielāgošanās metodes, kuras tagad ir svarīgākas nekā iepriekšējās nedēļās. Pavļuta ieskatā adaptācija Covid-19 pandēmijā ir sākta fragmentāri - veikalos un skolās, taču kabinets nav strādājis sistemātiski. Pavļuts aicina strādāt ministrijām pie adaptācijas plāniem laikam pēc Covid-19 pandēmijas.

Piektdien valdība turpina skatīt ceturtdien neizskatītos ar Covid-19 pandēmiju saistītos jautājumus.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!