Covid-19 inficētais vairākos datumos braucis vilcienos Rīga-Skulte un Saulkrasti-Rīga

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 17., 18. un 22.februārī braucis ar vilcieniem Rīga - Skulte un Saulkrasti - Rīga.

17.februārī braucis ar vilcienu Saulkrasti - Rīga (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6107), plkst. 7.10 no Pabažiem līdz Sarkandaugavai, sēdējis 2.vagonā un atpakaļ ar vilcienu Rīga - Skulte (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6134), plkst. 14.58 no Sarkandaugavas līdz Pabažiem, sēdējis 2.vagonā no beigām.

18.februārī braucis ar vilcienu Saulkrasti - Rīga (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6103), plkst. 6.21 no Pabažiem līdz Sarkandaugavai, sēdējis 2.vagonā un atpakaļ ar vilcienu Rīga - Skulte (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6140), plkst. 16.50 no Sarkandaugavas līdz Pabažiem, sēdējis 2.vagonā no beigām.

22.februārī braucis ar vilcienu Rīga - Skulte (AS Pasažieru vilciens reisa nr. 6134), plkst. 15.23 no Carnikavas līdz Pabažiem, sēdējis 4.vagonā.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid - 19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

Atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. Plašāk lasiet SPKC vietnē https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes-kam-tas-veic-un-ka-jarikojas

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!