Juristu biedrības prezidents: Tiesu varu diskreditē prokurors deģenerāts

© f64.lv, Oksana Džadana

“Vara kopumā ir ļoti diskreditēta, tai skaitā arī tiesu vara,” RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” situāciju tieslietu nozarē raksturoja Juristu biedrības prezidents jurists Aivars Borovkovs, informā interneta žurnāls "Puaro.lv".

“Tiesu vara ir pamatīgi diskreditēta”, uzsver Borovkovs. “Kaut vai paskatoties neseno publikāciju, kur publicēts viens materiāls par prokuroru [Uldis Cinkmanis, organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors], kur skaidri bija dzirdams neētisks teksts un redzama uzvedība, kas liek aizdomāties par šī cilvēka morālo stāju un to, vai viņš nepārkāpj Prokuratūras likuma 33. pantu, kurš nosaka, ka prokurora amata kandidāts “ir ar nevainojamu reputāciju”.

“Var puika ālēties, bet te viens deģenerāts uzstājas, kurš savu tiesību ietvarā ir pilnvarots prokuratūras vārdā, valsts vārdā, uzturēt valsts apsūdzības pret kaut kādiem cilvēkiem. Tā ir justīcijas seja,” kā tiesu varu diskreditē viens prokurors deģenerāts, aprakstīja Borovkovs.

Labs signāls saistībā ar šo esot 2. februārī Augstākās tiesas pieņemtais jaunais Tiesnešu ētikas kodekss, norādīja Borovkovs.

Raidījumā Borovkovs uzteica bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu, kura, Satversmes tiesas (ST) svinīgajā sēdē uzrunājot visu juristu saimi, akcentēja tādas tēmas, kā tiesu varas neatkarība, tiesu prestižu graujošos attaisnojošos lēmumus personām, kas apsūdzētas smagos finansiālos noziegumos vai nosacītus sodus narkotiku tirgotājiem un pilsoņu neuzticību visai valsts pārvaldes sistēmai, prokuratūras darba kvalitāti un nepieciešamību uzlabot tiesas procesu tiesās. Eksprezidentes izteikumus nekritizējot tik ļoti kā Bordānu par viņa izteikumiem, jo Vīķe-Freiberga ir viedokļa līderis, kura izsakās ne kā juriste, un neitrālā auditorijā norāda uz tēmām, kuras ir svarīgas lielai daļai sabiedrības, norāda jurists.

Savukārt nopietns signāls tam, ka tiesu vara Latvijā nav nomirusi, pēc Juristu biedrības prezidenta domām, ir jebkurš attaisnojošais spriedums.

Avots

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais