Ar Covid-19 sasirgušais 13. februārī braucis vilcienā Daugavpils-Rīga

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13.februārī braucis ar vilcienu Daugavpils - Rīga (AS Pasažieru vilciens nr. 807).

Inficētā persona ar vilcienu pārvietojās plkst. 17.43 un devās līdz Rīgai. Sasirgušais ir sēdējis vienā no pirmajiem vagoniem.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli.

Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

Šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!