Šodien Latvijā tiek atzīmēta ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Šodien visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras laikā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īstenos vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, informēja VUGD.

Šoreiz VUGD amatpersonas nedosies uz skolām, lai klātienē informētu skolēnus, bet visu februārī piedāvā lekcijas tiešsaistē, kā arī aicina izmantot materiālus par 112, kas izvietoti VUGD tīmekļa vietnē.

"Ir būtiski atgādināt bērniem un jauniešiem arī par to, kas notiek, ja uz 112 tiek saņemts viltus zvans, kā arī - cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot uz 112, nevis filmēt vai nofotografēt notiekošo," sacījis VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas kopš 1997.gada.

Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus - VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes avārijas dienestu. 112 numurs ir sazvanāms 24 stundas diennaktī un zvans ir bez maksas.

Piecos zvanu centros Latvijā kopumā strādā 88 dispečeri. Katru diennakti dispečeri atbild uz vidēji 3500 zvaniem ar dažādiem lūgumiem palīdzēt. 2020.gadā kopumā apstrādāti gandrīz viens miljons ienākošo 112 zvanu.

Latvijā

Ogres novada pašvaldība plāno atbalstīt zemessargus un brīvprātīgos, kuri uzsākuši dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos. Pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) apliecināja domes atbalstu zemessargiem – novadā viņu ir ap 300, kā arī novada karavīriem un mediķiem, kuri patlaban atrodas Ukrainā. Šiem cilvēkiem pašvaldība piešķirs 50% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN). Kāds ir atbalsts zemessargiem, karavīriem un mediķiem citās pašvaldībās?