Kopš 2020.gada SPKC darbu sākuši vairāk darbinieki, nekā aizgājuši

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Gan šogad, gan pērn ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) darba attiecības sākuši vairāk darbinieki, nekā aizgājuši, informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Šogad līdz šim SPKC pametuši trīs darbinieki, savukārt seši sākuši darbu centrā.

Tikmēr pērn darba attiecības ar centru pārtraukuši 14 darbinieki, tomēr darbā paņemti 19.

Šo 14 darbinieku septiņi bijuši no epidemioloģiskā bloka. Tāpat no visiem 14, kas kas pērn aizgāja no SPKC, vairāki aizgāja pensijā, savukārt atsevišķi strādājošie vainu sāka darbu epidemioloģijas sfērā ārzemēs vai pārgāja uz citu veselības sistēmas iestādi, vai izbeidza darba attiecības veselības problēmu dēļ.

Jau vēstīts, ka "Latvijas Avīze" ziņojusi, ka nesen atlūgumu uzrakstījusi SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja, medicīnas doktore Elīna Dimiņa, kura kādu laiku atpūtīšoties no pandēmijas laika radītās milzīgās darba pārslodzes.

Savukārt, piemēram, Kembridžas universitāti absolvējušais SPKC sabiedrības veselības analītiķis Ņikita Trojanskis paņēmis gadu ilgu bezalgas atvaļinājumu, jo kopš pagājušās ceturtdienas strādā jaunizveidotajā Vakcinācijas birojā par komunikācijas koordinatores Ievas Stūres asistentu.

Valdība janvārī SPKC darba spēju stiprināšanai piešķīra papildu 366 300 eiro. Ar šo naudas summu no 1.februāra līdz 30.jūnijam plānots piesaistīt papildu darbiniekus, kuri nodrošinātu SPKC atbalstu epidemioloģiskās izmeklēšanas procesā.

SPKC vadība atzīst, ka, ņemot vērā Covid-19 inficēto pacientu skaita pieaugumu, ar pašreizējiem resursiem nevar nodrošināt pietiekami ātru un efektīvu Covid-19 slimnieku aptaujāšanu un kontaktpersonu apzināšanu. Tas savukārt ietekmējot kopējā epidemioloģiskās izmeklēšanas procesa kvalitāti, operatīvu infekcijas perēkļu identificēšanu un lokalizēšanu, kas ir ļoti būtiski Covid-19 infekcijas ierobežošanai.

Svarīgākais