Pēc 2 vai 3 nedēļām varētu lemt par būvmateriālu un mēbeļu veikalu atvēršanu

© Pixabay

Valdībai rīt jāpieņem gala lēmums, vai no pirmdienas ļaut pārtikas veikaliem tirgot visa veida sortimentu un vai atļaut tirdzniecību klātienē atsākt grāmatnīcām, tikmēr par būvmateriālu un mēbeļu veikalu atvēršanu varētu lemt pēc divām vai trim nedēļām, vēsta TV3 ziņas.

Ja valdība otrdien atbalsta ekonomikas ministrijas priekšlikumu, tad veikalos, kur no visa preču sortimenta 70% ir pārtika, drīkstēs tirgot arī visas pārējās preces. No pirmdienas tiks noņemtas norobežojošās lentas un atkal drīkstēsim iegādāties, piemēram, tosteri, pannu, traukus. Un pārtikas lielveikalos, kuros ir arī apģērbu stendi, drīkstēs pirkt šīs preces. Tas var būt risinājums cilvēkiem, kuriem steidzīgi nepieciešami, piemēram, ziemas zābaki. Kamēr parastie apavu veikali vēl būs slēgti.

Pārtikas veikaliem līdzi gan nāktu prasība - katram pircējam jānodrošina 25 kvadrātmetru telpa līdzšinējo 15 kvadrātmetru vietā.

Tas, kas tirdzniecības centros ir liels pārtikas veikals, nenozīmē, ka automātiski uzreiz atvērs arī apģērbu, apavu, elektronikas un citu šobrīd aizliegto preču veikalus. Tie joprojām būs slēgti.

Prasība par 70% pārtikas sortimentu jāizpilda katram apakšnomniekam. Lai arī pārtiku pārdod būvmateriālu un mēbeļu veikalos, piemēram, “Depo” un “Ikea”, tajos pārdodamā pārtikas daļa nesasniedz nepieciešamos 70%. Līdz ar to šie veikali joprojām nedrīkstēs atsākt pilnvērtīgu tirdzniecību klātienē.

Taču cilvēki ar zemiem ienākumiem bija cerējuši, ka darbu ļaus atsākt lietoto apģērbu un lietoto apavu veikaliem, kur cenas sākot no pārdesmit centiem. Lietoto preču veikalu veikalos vērtē - valdība neizprot mazāk turīgos cilvēkus. Viņiem nav iespēju iepirkties interneta veikalos, ne arī maksāt par piegādi. Turpinot liegt darbu lietoto preču veikaliem, daļa cilvēku šoziem esot palikuši bez silta apģērba un apaviem.

Atsevišķas labdarības organizācijas saņēmušas palīgā saucienus, taču pandēmijas laikā tajās ir būtiski samazinājies saziedoto apģērbu un apavu apjoms.