Lai gan vakcinācijas pret Covid-19 plānā būtiski trūkumi netiek saskatīti, plašāki vērtējumi par to nāks pēc tam, kad Latvijā būs pieejams lielāks daudzums vakcīnu pret Covid-19, šādu nostāju pauda Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.
"Vakcinācijas plāns ir, bet pašu vakcīnu nav," izteicās Kalējs, norādot, ka patlaban plānu vēl nevar analizēt.
Lielākais izaicinājums Kalēja vērtējumā būs, kad Latviju sasniegs simtiem tūkstošu lielas vakcīnu kravas, jo būs nepieciešams ātri vakcinēt lielu skaitu cilvēku. Tomēr plānā iezīmētās vakcinācijas jaudas, ko dažādi vakcinētāji var sniegt, LSB vadītāja ieskatā gana labi paskaidro, kā tas būtu izdarāms.
"Ja mums pēkšņi ienāk 200 000 vakcīnu devas, teorētiski var savakcinēt, bet es nezinu, vai 100 000 ies vakcinēties," piebilda Kalējs.
Vaicāts par pašvaldību slimnīcu iesaisti, Kalējs norādīja, ka tās iesaistīsies "ar tik resursiem, cik tām ir". Pēc viņa sacītā, šīm ārstniecības iestādēm ir vakcinācijas punkti, bet lielākā problēma ir tieši personāla pieejamība.
Saskaņā ar LSB aplēsēm, 100 000 personu vakcinēšanai nedēļā ir nepieciešami vairāk nekā 450 medicīnas darbinieki.
Jau ziņots, ka valdība ceturtdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) vakcinācijas pret Covid-19 plānu, kas paredz līdz vasaras beigām panākt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju.
Lai sasniegtu mērķi, no februāra pakāpeniski ir jākāpina vakcinācijas pakalpojumu kapacitāti, lai no marta varētu nodrošināt ne mazāk kā 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā, skaidro VM. Šis apjoms atbilst prognozētajam vakcīnu piegāžu ātrumam, operatīvi izmantojot visas piegādātās vakcīnas, akcentē VM.
Plānots, ka vakcināciju nodrošinās ģimenes ārsti, privātās un pašvaldību ārstniecības iestādes, universitāšu slimnīcas, nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksi, kā arī tiks rīkotas izbraukuma vakcinācijas.