Barikāžu aizstāvju atceres dienā Latvijas Televīzija piedāvās īpašu programmu

© f64.lv, Oksana Džadana

Šodien, 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā notiks individuāla ziedu nolikšana un speciāla programma Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā kanālā, informēja "Barikādēm 30" komunikācijas vadītājs Jeremejs Reinis Druvietis.

Cilvēki individuāli visas dienas laikā varēs nolikt ziedus II Meža kapos un Bastejkalnā pie bojā gājušo piemiņas akmeņiem, godinot 1991.gada 20.janvārī bojā gājušos.

LTV pirmajā kanālā plkst.18.20 žurnālisti Gundars Rēders un Karīna Rubene vadīs Barikāžu trīsdesmitgadei veltītu Ziņu speciālizlaidumu. Plkst.19.05 būs skatāma LTV dokumentālās filmas "Tautas cietoksnis. Barikādes 1991" pirmizrāde.

Plkst. 21.10 varēs atcerēties barikāžu laiku koncertuzvedumā "1991.gada barikāžu sajūtu rekonstrukcija".

Plkst.22.15 Rīgas Doma baznīcā notiks koncertuzvedums "Mana uguns kuries". 1991.gada Barikāžu aizstāvju atcerei veltītajā koncertstāstā piedalīsies arhibīskaps Jānis Vanags, kamerkoris "Ave Sol", Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un Latvijas Radio koris. Muzicēs Agnese Pauniņa, Jānis Stazdiņš, Ieva Nīmane, Aigars Reinis, Rihards Zaļupe, Edvards Paulis Muzikants un Mārcis Lipskis. Koncertstāsta mākslinieciskais vadītājs un diriģents - Sigvards Kļava, režisors un scenogrāfs - Roberts Rubīns.

Valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu dēļ mainīta sākotnēji plānotie 1991.gada barikāžu 30 gadu atceres pasākumi. Tie notiks interneta tiešraidēs un LTV, piebilda Druvietis.

Kā vēstīts, 1991.gada janvārī pēc Padomju armijas un iekšlietu vienību uzbrukuma Viļņas TV centram barikādes tika būvētas arī Rīgā, lai aizstāvētu pirms nepilna gada atjaunoto Latvijas neatkarību. Barikādes uzbūvēja no betona blokiem, vai arī novietojot smago tehniku ap vietām, kas tika uzskatītas par izšķirošām - Augstāko padomi, Ministru padomi, Latvijas Radio Doma laukumā un televīzijas centru Zaķusalā.

Latvijā

Latvijas patiesos nodomus “Rail Baltica” naudas apgūšanā jau sen kā atklājusi “Neatkarīgās” 2017. gada 2. novembra publikācija ““Rail Baltica” būs vismaz tramvajs no Rīgas uz lidostu”. Lietuva tajā paša laikā cerēja izmānīt Eiropas Savienības naudu, lai “Rail Baltica” vietā uzbūvētu Eiropas standarta sliežu ceļu no Viļņas uz Poliju. “Rail Baltic” oficiālo līniju noturēt kādu laiku vienatnē centās Igaunija, taču arī tā tagad dekorē Tallinu pēc Rīgas parauga.