83% ģimenes ārstu ir gatavi veikt vakcinēšanu pret Covid-19 saviem pacientiem, liecina Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas veiktā aptauja.
Kā aģentūru LETA informēja asociācijas prezidente Sarmīte Veide, ģimenes ārsti gatavojas iedzīvotāju vakcinēšanai, kurai ir jāsākas februārī, kad pēc Veselības ministrijas (VM) izstrādātā vakcinācijas plāna, vakcīnu saņems plašākas iedzīvotāju grupas.
Pēc viņas domām svarīgākais ir nodrošināt "E-veselības" sistēmas nepārtrauktu darbību, jo pēc viņas teiktā, pašlaik tās darbība nav vērtējama kā laba. "Pieaugot vakcinēto skaitam, "E-veselības" lietojums strauji palielināsies, un tas var apdraudēt sistēmas nepārtrauktu darbību," teica Veide.
Ģimenes ārsti esot gatavi nedēļā nodrošināt vismaz 30 000 personu vakcinēšanu. Veide sacīja, ka šis skaitlis ir lielāks nekā bija norādīts VM vakcinēšanas plānā. "Protams, ka mums ir jāpārskata darba organizācija, pacientu plūsma, bet tas viss ir jāizdara līdz februārim," viņa uzsvēra.
Tāpat Veide pavēstīja, ka nākamnedēļ ģimenes ārsti cer uz papildu aizsarglīdzekļu nodrošinājumu, jo pašlaik rezerves ir uz izmelšanās robežas.
Jau ziņots, ka vakcinēšanas pret Covid-19 masveida nodrošināšanai veidos īpašu biroju, otrdien preses konferencē pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
"Mums stāv priekšā milzīgs izaicinājums. Lai sasniegtu sabiedrībai drošu līmeni attiecībā uz vīrusa izplatību un atgrieztos pie normālas dzīves, mums kopumā ir nepieciešams vakcinēt aptuveni 1,5 miljonus Latvijas iedzīvotāju. Tas ir milzīgs uzdevums, bet tas ir paveicams, ja šis projekts kļūs par visas valdības prioritāti un ja tas tiek atbilstoši, profesionāli vadīts kā liels pārnozaru prioritārs projekts," par ieceri klāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Tādējādi ministrs piedāvājis valdībai jaunu organizatorisko modeli un rosinājis izvedot šim nolūkam atsevišķu vadības vienību - projekta biroju jeb štābu. Šo ieceri valdība šodien konceptuāli atbalstīja.
"Es ceru, ka, ja valdība šo lēmumu oficiāli pieņemtu, nākamnedēļ šis birojs varētu sākt darbu," sacīja Pavļuts.
Pavļuts arī otrdien norādīja, ka pašreizējā situācijā, bez vērienīga atbalsta, ģimenes ārsti nevarētu nodrošināt pusi vakcinēšanas pret Covid-19 jaudas, kā tas iepriekš bija paredzēts Latvijas vakcinācijas stratēģijā.
Līdz ar to ministrs atklāja, ka visu iespēju izvērtēšanai, būs nepieciešams papildu laiks šo plānu uzlabot. "To es arī esmu lūdzis valdībai, konceptuāli iezīmējot, ka [plāna pilnveidošanai] būs nepieciešamas papildu divas nedēļas," sacīja Pavļuts.
Viņš tostarp atgādināja, ka līdz martam ir jāsagatavojas vakcinēt līdz 100 000 iedzīvotāju nedēļā. Lai sasniegtu šādu kapacitāti, esot paredzēts apzināt visas iespējas, tostarp arī privāto ārstniecības iestāžu.
Kopš vakcinēšanas kampaņas sākuma Latvijā pret Covid-19 sapotētas 9899 personas. Līdz šim kopumā vakcinētas 7629 ārstniecības personas un 2270 ārstniecības iestāžu darbinieki.