Petraviča skaidro, ar ko saistīti lielākie Covid-19 uzliesmojumi sociālās aprūpes centros

 
©Ekrānuzņēmums no video

“Ja mēs skatāmies, cik liels mirušo skaits valsts sociālās aprūpes centros bijis pagājušajā gadā un ir šogad, tad, protams, tas ir nedaudz augstāks. Cilvēki, kas ir miruši, ir vecumā virs 70 gadiem un tiešām ar dažādām smagām saslimšanām,” komentējot kopējo situāciju valsts sociālās aprūpes centros Covid-19 pandēmijas laikā, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

“Ja valstī palielinās saslimšana, mēs nevaram izvairīties no kontaktēšanās sociālās aprūpes centros. Lai gan tur ir noteikta karantīna, klienti nedrīkst iet ārā, pie viņiem nedrīkst nākt viesi, tie, kas tur var ienest slimību, ir darbinieki. Darbinieks, pabeidzot maiņu, dodas uz mājām, dzīvo savu dzīvi, lieto sabiedrisko transportu. Darbinieki arī ļoti bieži strādā divās darba vietās, turklāt tieši šajos aprūpes centros bija lielākie Covid-19 uzliesmojumi,” skaidro ministre.

Petraviča arī informē, ka no decembra noteikta 50% piemaksa tiem darbiniekiem, kuri valsts sociālās aprūpes centrā aprūpē klientus, kuriem konstatēts Covid-19. “Šādas piemaksas esam aicinājuši arī noteikt pašvaldībām, mēs arī kompensējam pašvaldībām 50% no piemaksas.”

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!