Četri no desmit Latvijas uzņēmumiem rēķinus sagatavo automātiski

© f64.lv, Lauris Aizupietis

Attālinātās strādāšanas laikmetā aizvien lielāku nozīmi iegūst elektroniskie risinājumi. Šobrīd jau 38,5% uzņēmumu izmanto automātisku rēķinu sagatavošanu un piegādi, tādējādi atvieglojot darbu grāmatvežiem un parūpējoties par ātrāku naudas apriti.

Pētījumā «Vadītāja digitālais portrets 2020» noskaidrots, ka gandrīz četri no katriem desmit uzņēmumiem jau spēj sagatavot rēķinus automātiski, taču interese par šādu iespēju ir krietni lielāka. 70% biznesa vadītāju atzīst, ka vēlētos rēķinus un pavadzīmes pārvaldīt tikai elektroniskā formā. Vēl pavasarī interesi par automātisku rēķinu izrakstīšanu izrādīja 34,3% respondentu jeb divas reizes mazāk.

"Saasinoties cīņai par darbaspēku un pieaugot darbaspēka izmaksām, procesu automatizācijas loma uzņēmumos pieaugs arvien vairāk. E-rēķini sniedz būtiskus ieguvumus ne tikai grāmatvežiem, bet arī pašiem uzņēmējiem - tiek samazināts kļūdu un krāpšanās risks, ievērojami ietaupīts laiks un izmaksas, uzlabota naudas plūsma, kā arī, samazinātā papīra aprite apliecina, ka uzņēmums ir sociāli atbildīgs. Tādēļ aicinu uzņēmumus un organizācijas neatkarīgi no to lieluma un darbības nozares aktīvi ieviest e-rēķinus, tādējādi paaugstinot savu konkurētspēju," uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente prof. Signe Bāliņa.

E-rēķini ir automātiski sagatavoto rēķinu modernākā forma. Tie automātiski tiek gan sastādīti, gan arī saņēmēja datorprogramma tos spēj nolasīt un iegrāmatot.

«Automātiska rēķinu izrakstīšana ir labs sākums uzņēmuma digitalizācijā. Pie tā nevajadzētu apstāties, bet gan spert nākamo soli un ieviest e-rēķinu apriti. Šodienas nestabilajā uzņēmējdarbības vidē ātra naudas aprite ir svarīgāka nekā jebkad, tādēļ ieguvēji būs tie, kuru rēķins ātrāk tiks apstrādāts un nostāsies rindā uz apmaksu. Tieši to nodrošina e-rēķini,» priekšrocības skaidro pētījuma «Vadītāja digitālais portrets 2020» veikušā uzņēmuma Jumis Pro vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Par digitalizācijas tendencēm liecina arī citas respondentu atbildes. 62% aptaujāto vēlas pilnībā elektroniski izdot dažādus rīkojumus, 56,4% slēgt līgumus un 55,7% ieviest elektronisku atvaļinājumu pieteikšanas un piešķiršanas sistēmu.

Pētījums «Vadītāja digitālais portrets» tapis ar Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Jumis atbalstu, veicot zināšanu un uzņēmuma aprīkojuma testu 914 respondentiem.

Svarīgākais