Latvijas ekonomiku ir nolaupījusi ES un SVF

Latvijas ekonomiku ir nolaupījusi Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) virzītā politika, uzskata pazīstamais ekonomists un Misuri universitātes profesors Maikls Hadsons.

Hadsons ir viens starptautiskajiem ekspertiem, kurš iepriekš tika uzaicināts premjera Valda Dombrovska (JL) rosinātajā augsta līmeņa darba grupā, lai valdībai sniegtu savus priekšlikumus par krīzes risinājumiem un valsts attīstības vīziju.

Reformu vadības darba grupas interneta mājaslapā publicētajā ziņojumā Hadsons secina, ka Latvijas ekonomiku ir nolaupījusi ES un SVF politika, pakļaujot Latvijas nodokļu politiku un finanšu programmu Zviedrijas un citu valstu interesēm.

Viņš esošo situāciju Latvijas ekonomikā un sadarbību ar finansējuma aizdevējiem raksturo ar psiholoģisku terminu "Stokholmas sindroms", kas raksturo situāciju, kad nolaupītais psiholoģiski pieķeras savam nolaupītājam.

Ekonomists arī velta asu kritiku finanšu ministram Einaram Repšem (JL) un centrālās bankas vadītājam Ilmāram Rimševicam, kuri ar patlaban īstenoto politiku tikai vēloties samazināt cilvēku algas, veicināt cilvēku aizbraukšanu un padziļina depresiju.

"Šķiet, ka Otrais pasaules karš bija saudzīgāks pret Latviju nekā tas, ko patlaban ar to dara politiķi," izteicies Hadsons.

Viņš arī apšaubījis Latvijas spēju atjaunot ekonomikas izaugsmi, jo valdības slēgtās vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem nav izdevīgas Latvijai. Tāpat pārāk liels un nesamērīgs atbalsts tiekot paredzēts bankām, un, pēc ekonomista domām, beidzot vadībai būtu jāpārtrauc to lobijs.

Hadsons arī rosina Latviju pārskatīt savu nodokļu politiku - atvieglojot darbaspēka aplikšanu ar nodokļiem un lielāku daļu virzot nekustamā īpašuma aplikšanai ar nodokļiem.

Kā ziņots, ar premjera iniciatīvu izveidotā augsta līmeņa darba grupa diskutē par Latvijas attīstības īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa mērķiem, lai sekmīgi pārvarētu pašreizējo valsts ekonomisko situāciju un fundamentāli pārskatītu ekonomikas struktūru un konkurētspēju.

Darba grupā bez atlīdzības strādās Eiropā atzīti politiķi, finansisti, ekonomisti, banku sektora eksperti un akadēmiķi.