Kots var zaudēt LTV bosa krēslu

© publicitātes foto

Latvijas televīzijas (LTV) valdes priekšsēdim Edgaram Kotam pēc jaunās valdības koalīcijas izveidošanas, visticamākais, nāksies pamest šo labi iesildīto krēslu, šodien raksta portāls ''pietiek.com''.

Neoficiāla, taču droša ar valdošās koalīcijas aprindām saistītu avotu informācija, kas ir ''Pietiek'' rīcībā, liecina, ka varas kuluāros tiek gatavota Kota atlaišana. Kā argumenti Kota nomaiņai minēti gan strauji kritušies LTV reitingi, gan aizdomas, ka, pārdodot ekskluzīvas tiesības tirgot reklāmas laiku hokeja spēļu translācijās, Kots pārkāpis likumu.

Mediji jau ziņojuši, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir veicis pārbaudi par KHL spēļu translāciju un reklāmas laika pārdošanu un vēstulē Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) norādījis uz iespējamiem reklāmas pārdošanas līgumu pārkāpumiem. ''Pietiek" zināms, ka bažas par sporta spēļu translāciju līgumiem radījuši arī LTV līgumi saistībā ar Pasaules futbola čempionāta spēļu translāciju šovasar.

Vairāki avoti "Pietiek" apstiprināja, ka par Kota atstādināšanu no LTV valdes priekšsēža posteņa tiek plānots lemt jau tuvākajā laikā pēc jaunās valdības izveidošanas. Viens no nosacījumiem ir sarunas par valdības veidošanu, jo Kota atrašanās LTV šefa krēslā esot atkarīga no tā, cik spēcīgas jaunajā valdībā būs Ventspils mēra Aivara Lemberga "kabatas partijas" - Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pozīcijas. Noprotams, ka stingri par Kota atlaišanu iestājas apvienība ''Vienotība" un to veidojošā premjera Valda Dombrovska partija "Jaunais laiks".

Kuluāros izskan: ja ZZS jaunajā valdībā būs liela ietekme, Kots savu LTV šefa krēslu varot arī saglabāt. Tas skaidrots ar faktu, ka LTV šefam ir ļoti labas attiecības ar Lembergu. Līdz ar to, ja Lemberga ietekme jaunajā koalīcijā būšot lielāka, Lemberga ietekme spēšot paglābt Kotu no LTV valdes priekšsēža amata zaudēšanas.

Kots LTV vada kopš 2008.gada pavasara. LTV šefa krēslā Kots iesēdās, kad iepriekšējais LTV ģenerāldirektors Jānis Holšteins no amata bija spiests atkāpties pēc tā sauktā ''horizontālā taimkoda" skanāla, kas bija saistīts ar filmas Putina sistēma izņemšanu no LTV ētera.

Bez tā, ka Kotam ir Lemberga ''aizmugure", LTV šefu siltas attiecības saista arī ar apvienības "Par labu Latvija" (PLL) līderiem. Tieši saistībā ar LTV šefa, kā arī LTV ziņu dienesta vadītāja Mareka Gailīša draudzēšanos ar PLL pārstāvjiem medijos pirms Saeimas vēlēšanām izskanēja bažas, ka sabiedriskā televīzija nepamatoti lielu un pozitīvu uzmanību pievērš šai apvienībai, tās līderiem un ar to saistītiem uzņēmējiem. Gan Gailītis, gan Kots īpašu labvēlību pret PLL noliedza.

Kopš šā gada 13.septembra Kots ir vienīgais LTV valdes loceklis. Kā rāda ''Lursoft" datu bāze, šajā datumā darbu valdē pārtraukuši visi pārējie tās locekļi – Gailītis, Ija Circene-Groša, Agnese Mamaja, Leonīds Mucenieks, Sarmīte Plūme, Marika Polīte un Baiba Šmite.

Neoficiāli arī izskan, ka gadījumā, ja amatu zaudēs Kots, LTV varētu notikt vērienīgas pārmaiņas. Domstarpības Kotam līdz šim bijušas ar tādiem populāriem raidījumu vadītājiem kā Kārlis Streips ("Skats no malas") un Jānis Domburs ("Kas notiek Latvijā?'').

Latvijā

Pirms mēneša Saeimā ieradās ķīniešu delegācija. Ar tiem tikās vairāki deputāti, no sadarbības grupas ar Ķīnas parlamentu. Vairums no tiem gada sākumā devās pretrunīgi vērtētajā Pekinas sponsorētajā braucienā uz lielvalsti. Viņi uzklausīja prezentācijas un filmu par dzīvi Tibetā. Nepieminēti gan palika Ķīnai veltītie pārmetumi par cilvēku piespiedu pārvietošanām un pat spīdzināšanām reģionā, par ko cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ziņo jau gadiem. Tikšanās tagad tiek izmantota lielvalsts propagandai, pasniedzot to, kā Latvijas atbalstu Tibetas jautājumā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Svarīgākais