Pēc vairākus mēnešus ilgušiem pētījumiem policija secinājusi, ka viena no abām apsardzes kompānijām – TM Security – uzņēmuma Ventbunkers birojā Ventspilī ir lieka. Iekšlietu ministrijas licencēšanas komisija tai anulējusi sertifikātu.
Cīņa par ietekmi tranzītuzņēmumā ilgst jau gadiem, bet sabiedrībai bīstamas izpausmes tā ieguva gada sākumā, kad Ventspilī, Pārventā pat atskanēja šaušana un tika lietots spēks. Abi uzņēmuma karojošie spārni – vienā ir Šveices advokāta Rudolfa Meroni cilvēki, otrā – akcionāra Oļega Stepanova – uzņēmuma vārdā ir algojuši katrs savu apsardzes kompāniju. Tā nu TM Security sēdēja iekšā Ventbunkera birojā un sargāja Stepanova intereses, Koblenz drošība – ārpusē, taču nespēja nodrošināt R. Meroni pārstāvju iekļūšanu birojā. Kopš janvāra notikušas jau vairākas saķeršanās, pat ar policijas specvienības piedalīšanos, un birojs Sanatorijas ielā 29 ir pārtapis nocietinātā objektā – viss vienās dzeloņdrātīs, jumts noliets ar eļļu, lai novērstu iebrukumu no augšas. Tikai pagājušajā nedēļā savu klientu dēļ notiekošais apsargu konflikts guvis vismaz pagaidu atrisinājumu un TM Security džipi no šejienes pazuduši. Tas nozīmē, ka iekšā ir R. Meroni cilvēki. To arī policija beidzot noskaidrojusi – ka saskaņā ar Uzņēmuma reģistra datiem tieši viņiem tur jāatrodas un ka arī biroju pienākas apsargāt viņu algotajai apsardzes firmai Koblenz drošība. Kā uz vietas novēroja Neatkarīgā, dzeloņstieples ap pagalma sētu joprojām ir apvilktas, taču no vasarā sastopamās apsargu armādas un viņus laiku pa laikam novērojušajiem policistiem ne vēsts. Atsaucoties uz namruņa signālu, laukā iznāk apsargs. Viņš stāsta, ka Ventbunkera darbinieku birojā neesot, tikai Koblenz apsardze. TM Security cilvēki aizgājuši pirms dienām piecām.
Šobrīd nav īsti skaidrs, vai pēdējie arī turpmāk varēs sniegt apsardzes pakalpojumus, jo Iekšlietu ministrijas licencēšanas komisija anulējusi kompānijai sertifikātu par pārkāpumiem tās darbā. Kā skaidro Valsts policijas preses pārstāvis Aigars Bērziņš, lēmums ir pārsūdzams, taču šī iespēja neapturot lēmuma izpildi. Tātad faktiski TM Security šobrīd nemaz nevar strādāt. Nekādus komentārus kompānija nesniedz. Arī Iekšlietu ministrija neatklāj, kādi konkrēti bijuši apsargu pieļautie pārkāpumi, taču nav šaubu, ka lēmums pieņemts, balstoties uz policijas secinājumiem par šo konfliktu.
Neatkarīgās rīcībā ir Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka Normunda Grūbja lēmums, kas parakstīts 30. septembrī – trīs mēnešus pēc abu konfliktējošo apsardzes kompāniju un arī Ventbunkera valdes locekļu vēršanās policijā, vienam otru vainojot par prettiesisku uzturēšanos Ventbunkera teritorijā. Gada sākumā vairākas reizes mainījās uzņēmuma valde, varas grožiem pārejot te vienā, te otrā pusē. Un pēdējā reizē tie palikuši Šveices advokāta R. Meroni nometnē.
Izanalizējot Uzņēmumu reģistra sniegto informāciju un līgumus par apsardzes pakalpojumu sniegšanu, policija secinājusi, ka 15. jūnijā TM Security nav bijis spēkā esoša rakstveida līguma, uz kā pamata veikt apsardzes darbību. Tātad pārkāptas Apsardzes likuma 3. panta prasības. No policijas lēmuma izriet, ka Ventbunkera valdes locekļi Mihails Dementjevs un Alvis Hāze 9. februārī uzņēmuma vārdā lauza vienošanos ar TM Security, ko iepriekš bija slēdzis tābrīža valdes priekšsēdētājs Dzintars Kašs. Viņš savukārt no amata atbrīvots 26. janvārī. Tādējādi vienīgie apsardzes pakalpojumu nodrošinātāji Ventspilī, Sanatorijas ielā 29 palika Koblenz drošība. Viņu darbībā pārkāpumi netika konstatēti.
Policija nolēma pieprasīt TM Security nekavējoties pārtraukt likumpārkāpuma izdarīšanu, kā arī rosināja IeM licencēšanas komisiju lemt par licences anulēšanu kompānijai. Tas arī ir izdarīts.
R. Meroni Ventbunkera vārdā izplatījis paziņojumu, kurā pauž gandarījumu par policijas lēmumu, vienlaikus pārmetot, ka ielūkošanās Uzņēmumu reģistrā un likumīgās valdes noskaidrošana tai prasījusi tik ilgu laiku. Savukārt O. Stepanova pārstāvis Aleksandrs Niklass informē, ka policijas Kurzemes reģiona pārvaldes lēmums jau tuvākajā laikā tiks pārsūdzēts.