Aptauja: tikai trešdaļa Latvijas iedzīvotāju vakcinētos pret Covid-19; esam skeptiskākie Baltijā

© Sergei Karpukhin/TASS/AP/Reuters/EPA/Scanpix

Tikai aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi vakcinēties pret Covid-19, aptaujā secinājis tirgus izpētes uzņēmums "Rait".

Kā informēja uzņēmuma pārstāve Māra Tauriņa, lai arī farmācijas uzņēmumi ir paziņojuši, ka ir izveidojuši efektīvu Covid-19 vakcīnu, valstis ir rezervējušas tūkstošiem vakcīnu un Lielbritānijā ir sākusies masveida vakcinācija, Baltijā cilvēku attieksme pret vakcinēšanos ir gana skeptiska, turklāt Latvijas iedzīvotāji ir skeptiskākie Baltijā.

Šī gada oktobrī veiktā aptaujā Latvijā 38% respondentu sacījuši, ka neplāno vakcinēties, bet 28% nevarēja sniegt atbildi uz šo jautājumu. Tikmēr 34% procenti pauda gatavību vakcinēties.

Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurā iedzīvotāju, kas neplānojot vakcinēties, ir vairāk kā to, kas ir gatavi to darīt, atzīmē aptaujas veicēji.

Lietuvā gandrīz trešdaļa aptaujas dalībnieku - 31% - nezina, kā rīkosies, 39% plāno vakcinēties, bet 30% ir diezgan pārliecināti, ka to nedarīs.

Visatvērtākie vakcīnām izrādījušies Igaunijas iedzīvotāji - 44% Igaunijas iedzīvotāju plāno vakcinēties. Arī "neizlēmīgā" sabiedrības daļa Igaunijā ir mazāka nekā citur Baltijā - 25% nezina, kā rīkotos, tomēr arī šajā valstī 31% aptaujāto pauduši, ka pašreiz nav gatavi vakcinēties.

Pētījums tika veikts 2020.gada oktobrī interneta vidē. Tika aptaujāti 1000 Latvijas, 1000 Lietuvas un 1000 Igaunijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

"Rait" ir Baltijas tirgus izpētes grupa, kas 2017.gadā iegādājas "GfK" konsultāciju un izpētes biznesu Baltijas valstīs.

Latvijā

Zemkopības ministrija (ZM) no jaunā mācību gada sākuma skolās un bērnudārzos organizēs rudens programmu, kurā bez maksas dalīs rudzu maizi, lai jaunatni radinātu pie veselīga uztura, aģentūru LETA informēja ZM pārstāvji.