Ar Covid-19 saslimuši 140 Austrumu slimnīcas darbinieki; vēl tikpat ir pašizolācijā

© F64 Photo Agency

Ar Covid-19 saslimuši aptuveni 140 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbinieki, bet vēl tikpat ir pašizolācijā, otrdienas vakarā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" pavēstīja ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Viņš atzina, ka ar Covid-19 saslimušo un pašizolācijā devušos slimnīcas darbinieku skaits katru dienu pieaug, tomēr viņu īpatsvars pret kopējo darbinieku skaitu nemaz neesot tik liels - 5-6%. "Bet tomēr tas ir ļoti nozīmīga resurss, kas mums šobrīd faktiski pietrūkst, lai mēs varētu nodrošināt daudz labāku Covid-19 pacientu ārstēšanu," vērtēja Paeglītis.

Slimnīcas stacionāros Covid-19 pacientiem paredzēto gultu piepildījums esot 82%, tātad lielāks nekā valstī kopumā. Kopumā Austrumu slimnīcā patlaban ir ap 300 Covid-19 pacientu gultasvietu, un to skaitu būtu iespējams vēl palielināt, taču problēmas ir ar nepietiekamu personālsastāvu, pēdējās dienās aktualizēto problēmu atgādināja Paeglītis.

Vaicāts, kā mainīsies slimnīcas darbs, ja veselības aprūpes nozarē tiks izsludināta ārkārtas situācija, slimnīcas vadītājs atbildēja, ka tādā gadījumā nāksies vairāk atteikties no plānveida pakalpojumu sniegšanas. "Protams, mēs centīsimies vērtēt katru gadījumu atsevišķi," solīja Paeglītis.

Viņš piebilda, ka patlaban Covid-19 pacienti tiek ārstēti visos piecos RAKUS stacionāros un kopš pavasara nav bijis neviens brīdis, kad kādā no šiem stacionāriem nebūtu neviena ar jauno koronavīrusu sasirgušā.

Efektīvākai Covid-19 slimnieku ārstēšanai patlaban tiek pārbūvētas RAKUS stacionāru skābekļa apgādes sistēmas, otrdienas vakarā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" pavēstīja ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Viņš skaidroja, ka vidēji smagā stāvoklī esošu Covid-19 pacientu ārstēšanai rudenī par efektīvu tika atzīta paaugstinātas plūsmas skābekļa terapija, tomēr izrādījās, ka RAKUS tehniskais nodrošinājums nav piemērots tik lielas intensitātes skābekļa padevēm.

Lai gan stacionāros katrā palātā ir skābekļa ligzdas, tās nekad nav varējušas nodrošināt tādu skābekļa daudzumu, kāds nepieciešams Covid-19 slimnieku ārstēšanai ar nesen atzīto metodi, skaidroja RAKUS vadītājs.

Ņemot vērā minēto, patlaban ir sākta intensīva RAKUS stacionāru skābekļa apgādes sistēmu pārbūve, pastāstīja Paeglītis, skaidrojot, ka, piemēram, tas ir viens no mērķiem, kam tiek tērēti valdības papildus piešķirtie finanšu līdzekļi.