Bērnu ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādēs tiks atlikta līdz ārkārtējās situācijas termiņa beigām, paredz otrdien valdībā peņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
Ministru kabinets lēma rīkojumā iekļaut punktu, kas paredz - ja ārkārtējās situācijas laikā tiek pieņemts lēmums par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa - ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē - piemērošanu bērnam, tā izpildi atliek līdz ārkārtējās situācijas termiņa beigām.
Ārkārtējās situācijas laikā joprojām būs apturēta ieslodzīto pārvietošana starp ieslodzījuma vietām, izņemot gadījumus, kad notiesāto pārvieto soda izpildes uzsākšanai un ja notiesātajam soda izpildes laikā tiek piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums - citā krimināllietā. Ieslodzīto pārvietošana joprojām būs iespējama drošības apsvērumu dēļ, kā arī, lai pārvietotu uz Latvijas Cietuma slimnīcu Olaines cietumā un notiesāto pārvietotu soda izpildes uzsākšanai.
Rīkojumā arī noteikts, ka gadījumā, ja tiesa atzīst par nepieciešamu lietu iztiesāt tiesas sēdē, tad epidemioloģiskās drošības mērķu sasniegšanai tiek izmantota videokonference. Pret šādu lēmumu varēs iebilst personas, kuras piedalās administratīvā pārkāpuma procesā tiesā vai kriminālprocesā tiesā, bet citās lietās iebildumus varēs izteikt lietas dalībnieks, kas ir fiziska persona un kuru nepārstāv advokāts, ja iebildumiem ir objektīvs pamats.
Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien, 1.decembrī, nolēma Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 11.janvārim.
Covid-19 ierobežošanai valdība nolēma noteikt pienākumu nēsāt sejas maskas visās iekštelpās, izņemot mājās, tādējādi tās būs jāvalkā arī darba kolektīvos. Brīvdienās būs atļauts strādāt tikai pirmās nepieciešamības preču veikaliem. Tāpat tiks ierobežots cilvēku skaits veikalos un sabiedriskajā transportā, kā arī pulcēšanās būs atļauta vienas mājsaimniecības ietvaros.
Ārkārtējā situācija valstī ir spēkā no 6.novembra.