TIEŠRAIDE: Saeima turpina skatīt 2021. gada budžetu

© Dmitrijs Suļžics/F64

Saeima šodien plkst.9 otro darba nedēļu turpinās skatīt 2021.gada budžeta likumprojektu pakotni galīgajā lasījumā. 

Darbs pie budžeta notiks daļēji attālināti e-Saeimas sistēmā.

Pašlaik līdz galam ir izskatīti 27 no 29 saistītajiem likumprojektiem. Atkarībā no debašu gaitas Saeima šodien varētu sākt skatīt priekšlikumus, kas iesniegti vidēja termiņa budžeta ietvara 2021., 2022. un 2023.gadam likumprojektā. Pēc šī likumprojekta izskatīšanas Saeimai būs jāskata valsts 2021.gada budžeta likumprojekts, līdz kuram šodien parlaments, iespējams, var nepagūt nonākt.

Budžeta izskatīšanā Saeimas vairākums lēmis par deputātu debašu laika saīsināšanu, par priekšlikumu pirmajā reizē ļaujot runāt divas minūtes un otrajā reizē vienu minūti. Parastā kārtībā šis laiks ir piecas un divas minūtes.

Nākamgad konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,58 miljardi eiro, bet izdevumi - 10,76 miljardi eiro apmērā. Pamatbudžetā ieņēmumi plānoti 6,68 miljardi eiro, bet izdevumi - 7,84 miljardi eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi plānoti 3,15 miljardi eiro, bet izdevumi - 3,17 miljardi eiro.

Ieņēmumu samazinājums nākamgad plānots 328 miljonu eiro apmērā, bet izdevumu palielinājums - 744 miljonu eiro apmērā, savukārt budžeta deficīts paredzēts 3,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta.

"Nākamā gada budžeta projekts skaidri iezīmē mūsu prioritātes. Būtiski, ka lielākas algas tiks nodrošinātas mediķiem un izglītības nozares darbiniekiem, kā arī paaugstinātas sociālās garantijas iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem," iepriekš pauda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).

Visvairāk līdzekļu nākamgad paredzēts veselības jomai, un papildu 183 miljoni tiks atvēlēti iepriekš paredzētajai veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai.

Atalgojuma pieaugums paredzēts arī pedagogiem, un nākamgad tam papildus plānots novirzīt 33,3 miljonus eiro, bet 2022.gadā un turpmākajos gados - 49,1 miljonu eiro.

Labklājības jomā papildu finansējums 95,7 miljonu eiro apmērā paredzēts garantēto minimālo ienākumu nodrošināšanai trūcīgām personām. 70,7 miljonus plānots novirzīt minimālo pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta paaugstināšanai, 23,8 miljoni pašvaldību budžetos paredzēti garantētā minimālā ienākuma un mājokļa pabalsta finansēšanai, savukārt 1,3 miljoni eiro plānoti sociālo garantiju palielināšanai bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Latvijā

Biznesa augstskolas "Turība" Biznesa inkubators, Uzņēmējdarbības vadības fakultāte un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts janvārī rīkos trešo ilgtspējīgu biznesa ideju hakatonu "To Be", informē augstskola.

Svarīgākais