Pagājušajā nedēļā Latvijā nav atklāts neviens gripas gadījums

 
©F64

Pagājušajā nedēļā, no 16.novembra līdz 22.novembrim, Latvijā nav klīniski apstiprināts neviens jauns gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.

Nedēļu iepriekš ģimenes ārstu prakses bija ziņojušas par diviem gripas gadījumiem, tie abi bija fiksēti Jūrmalā.

Savukārt pagājušajā nedēļā par gripas pacientiem nav ziņojušas ne ģimenes ārstu prakses, ne arī stacionārās ārstniecības iestādes.

Arī akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pacientu vēršanās ambulatorajās iestādēs aizvadītajā nedēļā bijusi zemāka, nekā parasti tiek novērots šajā laika periodā. Vidēji tika reģistrēti 921,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kas gan ir nedaudz vairāk nekā nedēļu iepriekš, kad tika reģistrēti 895,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pagājušajā nedēļā klīniskajos paraugos gripas vīrusi nav noteikti, taču ir atklāti citi respiratorie vīrusi - rinovīrusi, adenvīrusi, cilvēka metapneimovīrusi, bokavīruss un enterovīruss.

Pagājušajā nedēļā bijis salīdzinoši zems atklāto pneimonijas gadījumu skaits - ar pneimoniju ambulatorajās iestādēs vērsušies astoņi pacienti, kas ir par vienu pacientu mazāk nekā nedēļu iepriekš. Pneimonijas gadījumi reģistrēti gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Vispārējās izglītības iestādes pagājušajā nedēļā apmeklēja 62,2% skolēnu, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā nedēļu iepriekš. Zemais apmeklējums skaidrojams ar attālinātām mācībām skolēniem no 7.klases. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 73% reģistrēto bērnu, kas ir par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Kopš gripas sezonas sākuma, par kuru uzskatāma nedēļa no 28.septembra līdz 4.oktobrim, joprojām nav ziņots par nevienu nāves gadījumu pacientiem ar apstiprinātu gripas infekciju.

Pagājušajā sezonā SPKC ir apkopojis informāciju par 26 letāliem gadījumiem, savukārt iepriekšējā - 2018. līdz 2019.gada - sezonā tika reģistrēti 86 gripas slimnieku nāves gadījumi.

SPKC sagatavotajā pārskatā norādīts, ka Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionā nedēļā no 16.novembra līdz 22.novembrim gripas aktivitāte saglabājās starpsezonu līmenī.

Jau gripas sezonas sākumā SPKC sociālajā vietnē "Twitter" izplatīja paziņojumu, aicinot iedzīvotājus ievērot distancēšanos ne tikai, lai novērstu inficēšanos ar Covid-19, bet arī ar gripu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!