Epidemiologi aicina iedzīvotājus samazināt kontaktus; tikšanās laikā ieturēt distanci

 
©Pexels

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pēc pēdējās diennakts datu publicēšanās, kas atklāja, ka piektdien Latvijā atklāts līdz šim vienā diennaktī lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits, 642 sasirgušie, speciālisti aicina ierobežot kontaktēšanos.

"Šodienas pozitīvo gadījumu skaitu nevar vērtēt kā atsevišķu tendenci. Situācija jāvērtē vismaz pēdējo 7 dienu laikā (kur bija vairākas brīvdienas), novērojams,ka pozitīvo testu īpatsvars ir 6,6% (pirms 7 dienām vidēji 5,8%), saslimstības pieaguma intensitāte pēdējo 7 dienu laikā samazinājusies. Bet joprojām katrs otrais saslimušais nevar pateikt kur inficējies. Bijis darbā, mājās, braucis ar sabiedrisko transportu, ticies ar radiniekiem.
Epidemiologi aicina - samazināt kontaktus, bet ja nepieciešams satikties, ieturēt 2m distanci. Vienoties ar darba devēju par attālinātu darbu, veidot savu sociālo " burbuli" izvērtējot visus riskus," aicina SPKC.
Vakar Latvijā miruši septiņi ar Covid-19 sasirguši cilvēki, līdz ar to kopējais no slimības mirušo cilvēku skaits sasniedzis 153. No vakar mirušajiem Covid-19 pacientiem seši bija vecuma grupā no 75 līdz 85 gadiem, bet vēl viens - vecuma grupā no 90 līdz 95 gadiem. Latvijā kopumā miruši jau 153 cilvēki, kuriem bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.
Aizvadītajā diennaktī veikti 7204 Covid-19 testi, bet pozitīvo testu īpatsvars sasniedzis 8,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.
Ja šīs nedēļas sākuma dati uzrādīja zināmu Covid-19 izplatības stabilizāciju Latvijā, tad pēc negatīvā rekorda atkal vērojams kopējā saslimušo skaita pieaugums. Šīs nedēļas pirmajās četrās dienās Latvijā kopumā bija reģistrēti 1466 ar Covid-19 saslimušie salīdzinājumā ar 1649 saslimušajiem iepriekšējās nedēļas pirmajās četrās dienās. Savukārt pēc negatīvā rekorda kopējais piecās dienās reģistrēto jauno Covid-19 gadījumu skaits ir sasniedzis 2108 salīdzinājumā ar 2044 gadījumiem iepriekšējās nedēļas piecās darba dienās.
 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!