Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Latvijā

Valsts svētku nedēļā 12 skatu torņos tiks pacelts Latvijas karogs

© f64.lv, Kaspars Krafts

Lai raisītu svētku noskaņu un izceltu Latvijas dabas un ainavu krāšņumu gada pelēkākajā laikā, Dabas aizsardzības pārvalde skatu torņos visā Latvijā valsts svētku nedēļā pacēlusi valsts karogus.

Latvijas daba ir unikāla un karogu plīvošanas vietas izvēlētas, lai akcentētu šīs neparastās dabas teritorijas. Piemēram, Lielā Liepukalna karogs pacelts 323 metrus virs jūras līmeņa - ieskaitot paša kalna 289 augstuma metrus un 34 metrus augsto skatu torni. Kolkā karogs plīvo vietā, kur satiekas Dižjūra un Mazjūra, Kristakrūga skatu torņa karogs sveicina no Latvijā lielākā purva, bet Randu pļavu tornis izceļ neparasto piekrastes ainavu ar putniem nozīmīgajām Randu pļavām.

Karogi plīvo 12 skatu torņos īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visā Latvijā - dabas liegumā Randu pļavas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene, dabas liegumā "Burtnieku ezera pļavas", aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja", Slīteres Nacionālajā parkā, Teiču dabas rezervātā, dabas parkā "Daugavas loki", Rāznas Nacionālajā parkā, dabas liegumā "Liepājas ezers" un Ķemeru Nacionālajā parkā.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtu dabā plānot atbildīgi un droši, apmeklējot dabas objektus tālāk no apdzīvotām vietām, kur apmeklētāju pulcēšanās ir mazāka. Svarīgi arī ievērot drošības pasākumus, viesojoties dabas takās tos apmeklējot: nedoties uz publiskām vietām, ja jūtat kaut mazākās saslimšanas pazīmes, izvairīties no drūzmēšanās, izvēlēties mazāk populārus dabas objektus, ievērot 2 metru distanci no citiem, lietot mutes un deguna aizsegu, ja distances ievērošana nav iespējama.