Aptauja: Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 18.novembra svētku maltītei izvēlēsies vietējos produktus

 
©Oksana Džadana/F64

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 18.novembra svētkos maltītei izvēlēsies Latvijā ražotus produktus, liecina mazumtirgotāja "Rimi Latvia" un socioloģisko pētījumu kompānijas "Norstat" veiktā aptauja.

Aptaujas rezultāti liecina, ka starp iecienītākajiem Latvijā ražotiem produktiem ir augļi, dārzeņi un svaigā pārtika, piemēram, dažāda veida svaigā gaļa, maize, piena produkti un dažādi saldumi.

Šogad iedzīvotāji svētkus svinēs mājās - vairums jeb 56% plāno svinēt kopā ar pašiem tuvākajiem, savas mājsaimniecības iedzīvotājiem. Svētku maltītes pirkumi arī tiks veikti pārdomāti - 40% respondentu atzina, ka izvēlēsies cenas ziņā izdevīgākos produktus veikalu plauktos.

60% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka svētku maltīti gatavos paši. Svētku vakariņās galdā 81% gadījumu tiks celti gaļas ēdieni, 64% gadījumu dārzeņi un augļi, 63% gadījumu - konditorejas izstrādājumi un 52% gadījumu - salāti.

Tāpat 59% aptaujas dalībnieku atzina, ka svētku vakarā baudīs tēju vai kafiju, savukārt 45% atzina, ka pie svētku maltītes baudīs vīnus vai dzirkstošos vīnus, un 15% iedzīvotāju atzina, ka izvēlēsies stipros alkoholiskos dzērienus.

"Rimi Latvia" kategoriju departamenta direktors Milans Blūms skaidroja, ka aptaujas rezultāti liecina, ka puse jeb 53% no aptaujātajiem uzskata, ka "Rimi" veikalos ir plašākais produktu klāsts Latvijā.

"Rimi Latvia" un "Norstat" aptauja veikta 2020.gada novembrī, piedaloties 1004 Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

LETA jau ziņoja, ka "Rimi Latvia" pērn strādāja ar 917,201 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa samazinājās par 26,8% un bija 33,16 miljoni eiro. Kompānija reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "Rimi Baltic".

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!