Reidos pārbaudīs, vai kravas automašīnu vadītāji pie stūres nebrauc noguruši

Šonedēļ atbildīgie dienesti organizēs kontroles pasākumus, kuru laikā tiks pārbaudīti kravas automašīnu vadītāji.

Šo reidu viens no galvenajiem uzdevumiem ir pārbaudīt, kā transportlīdzekļu vadītāji, uz kuriem attiecas darba un atpūtas laika režīma nosacījumi, ievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Aigars Bērziņš, saskaņā ar Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) izstrādāto aktivitāšu plānu no vakardienas līdz pat 16.oktobrim VP Satiksmes uzraudzības birojs sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Autotransporta inspekcijas (ATI) darbiniekiem organizēs kontroles pasākumus.

Atbildīgā institūcija, kuras uzdevumos ir kontrolēt transportlīdzekļu vadītāju darba un atpūtas laika režīma un tā reģistrēšanas ierīces (tahogrāfa) lietošanas noteikumus, ir satiksmes ministra pārraudzībā esošā tiešās pārvaldes iestāde ATI.

2010.gada pirmajos deviņos mēnešos par darba un atpūtas laika pārkāpumiem ATI inspektori, veicot kontroles pasākumus uz autoceļiem, Latvijas pasažieru un kravu pārvadātājiem ir noformējuši 1284 protokolus, bet ārvalstniekiem - vēl 520 administratīvo pārkāpumu protokolus. Tas ir 68% no visiem ATI kompetences jomā noformētajiem administratīvo pārkāpumu protokoliem, kas liecina par problēmas apjomu un būtību.

Kopumā deviņos mēnešos veiktas 11 659 transportlīdzekļu pārbaudes.

ATI novērojumi liecina, ka pārkāpumi darba un atpūtas laika režīma ievērošanas jomā nereti ir saistīti ar autopārvadājumu jomā iesaistīto uzņēmēju vēlmi samazināt izmaksas, nodarbinot mazāku autovadītāju skaitu, nekā būtu nepieciešams, tādējādi pasliktinot sociālos apstākļus autovadītājiem un palielinot risku vispārējai satiksmes drošībai.

Jau ziņots, ka 2010.gada maijā VP tika uzņemta TISPOL, kura sastāvā jau ir 27 valstis. Minētā organizācija ir izveidota ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošības stāvokli Eiropā, samazinot ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaitu.

Piedaloties TISPOL, tās dalībvalstīm rodas iespēja dalīties pozitīvajā pieredzē, nodrošināt ceļu policistu apmācību, lai apgūtu jaunās tehnoloģijas, kas tiek izmantotas ceļu satiksmes uzraudzībā, kā arī veikt praktiskas apmācības saistībā ar tiešo darbu pienākumu veikšanu. Tādējādi TISPOL ietvaros ik gadu tiek apmācīti vairāki simti ceļu policijas darbinieku.

Par TISPOL darbības prioritāti ir izvirzīta cīņa ar trīs visizplatītākajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, tas ir, transportlīdzekļa vadīšana, atrodoties apreibinošo vielu ietekmē, atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana un drošības jostu nelietošana. Šo pārkāpumu prevencijas nolūkos Eiropas Savienības valstu ietvaros tiek rīkoti arī starpvalstu reidi, kuros turpmāk piedalīsies arī Latvija.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais