Reģistrējot laulību drīkst pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki; jālieto sejas maskas

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Laulību reģistrācija dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās gan iekštelpās, gan ārtelpās ir iespējama, piedaloties ne vairāk kā desmit personām, ieskaitot dzimtsarakstu nodaļas amatpersonas un garīdzniekus, informē Tieslietu ministrijas (TM) komunikāciju un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ksenija Vītola.

Vītola norādīja, ka epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka jebkādos privātos pasākumos, tajā skaitā kāzu svinību pasākumos, ir atļauts vienlaikus pulcēties ne vairāk kā desmit personām.

TM arī uzsver, ka joprojām spēkā ir prasība personām ievērot savstarpēju divu metru distanci, kā arī ievērot citus noteiktos sociālās un fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ja laulības reģistrācija tiek veikta iekštelpās, tad apmeklētājiem un darbiniekiem, kuri no apmeklētājiem nav atdalīti ar fizisku barjeru, jālieto medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās higiēnas vai auduma sejas maskas vai sejas vairogus.

TM norāda, ka pirms laulības reģistrācijas ir nepieciešams sazināties ar dzimtsarakstu nodaļu vai baznīcu par tās iespējām nodrošināt visus nepieciešamos drošības pasākumus.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!