Piektdien vietām lietus; novembra sākumā līs retāk

© F64, Kaspars Krafts

Piektdien vietām Latvijā gaidāms lietus, dažviet Vidzemē un Latgalē var saglabāties migla, prognozē sinoptiķi.

Debesis pārsvarā segs mākoņi. Pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +7..+11 grādiem.

Rīgā starp mākoņiem izsprauksies saules stari, nav gaidāmi būtiski nokrišņi, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra svārstīsies ap +10 grādiem.

Laikapstākļus nosaka zema spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens jūras līmenī 757-759 dzīvsudraba staba milimetri jeb 1010-1012 hektopaskāli.

Novembra sākumā Latvijā būs mazāk nokrišņu, savukārt gaisa temperatūra daudz nemainīsies, prognozē sinoptiķi.

Šosestdien un svētdien tikai vietām valstī uzlīs, bet pirmdienas pēcpusdienā no rietumiem sāks virzīties plaša nokrišņu zona, lietus gaidāms arī otrdien. Nākamās nedēļas turpinājumā, visticamāk, būs maz nokrišņu.

Oktobra pēdējā diennaktī saglabāsies lēns vējš, svētdien un pirmdien pakāpeniski pieņemsies spēkā dienvidu vējš, bet nākamās nedēļas lielāko daļu pūtīs lēns līdz mēreni stiprs rietumu, dienvidrietumu vējš.

Gaisa temperatūra pārsvarā saglabāsies virs nulles, maksimālā temperatūra dienas laikā gaidāma +6..+12 grādu robežās, otrdien prognozēts siltums līdz +14 grādiem.

Jau ziņots, ka tuvākajos mēnešos gaisa temperatūra Latvijā caurmērā būs virs klimatiskās normas, taču ciklonu aktivitāte prognozēta mazāka nekā pagājušajā ziemā, tādēļ bieži gaidāms mierīgs laiks, savukārt aukstuma periodos vietām iespējama stipra snigšana.

Dānijas Meteoroloģijas institūts paredz, ka novembrī un decembrī laikapstākļus bieži noteiks anticiklons, tādēļ vidējais vēja ātrums un nokrišņu daudzums varētu būt mazāks par normu, savukārt janvārī iespējama Atlantijas ciklonu pastiprināšanās - vējaināks un nokrišņiem bagātāks laiks.

Vidējā gaisa temperatūra Baltijas reģionā un Austrumeiropā gaidāma zemāka nekā pagājušajā ziemā, taču tā joprojām būs virs normas, prognozē "AccuWeather". Šoziem gaidāmi aukstuma viļņi un periodisks sniegs, kā arī lielāks sniegputeņu risks, lai gan 2020.-2021.gada ziema Ziemeļeiropā nebūs tik vējaina kā iepriekšējā.

Svarīgākais