Vecpiebalgas novadā Covid-19 gadījumi lielākoties saistīti ar skolu

 
©F64, Ģirts Ozoliņš

Vecpiebalgas novadā atklātais Covid-19 uzliesmojums pārsvarā saistīts ar saslimšanas gadījumiem skolā, pirmdien žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pēc viņa paustā, uzliesmojuma izmeklēšana Vecpiebalgas novadā turpinās, un epidemiologi strādā ar informācijas apkopošanu.

"Izkristalizējās, ka pārsvarā saslimšanas gadījumi saistīti ar vienu izglītības iestādi, skolu," klāstīja SPKC pārstāvis, skaidrojot, ka inficējies gan personāls, gan bērni, gan arī šo cilvēku ģimenes locekļi.

Tāpat starp inficētajiem ir arī kora dalībnieki.

Perevoščikovs stāstīja, ka SPKC turpina sadarbību ar pašvaldībām, organizējot arī mērķtiecīgu dažādu grupu testēšanu. Kopumā sadarbību ar vietvarām SPKC speciālists atzina par ļoti labu.

"Pašvaldības zina kaut ko tādu, ko epidemiologi nezina, zina par savu sociālo dzīvi, par iestādēm. Un mēs zinām par saslimušajiem, riska objektiem. Mēs meklējam šo kopējo dialogu, iesakām testēšanas stratēģiju," atklāja epidemiologs, piebilstot, ka tikai viena iestāde nevar efektīvi nokontrolēt situāciju.

Ka ziņots, Vecpiebalgā, saslimstot kādam skolas darbiniekam, saslimšana ar Covid-19 konstatēta vēl vismaz 50 personām.

Perevoščikovs aizvadītās nedēļas nogalē minēja, ka jauns uzliesmojums konstatēts Vecpiebalgā, kur ar Covid-19 saslimis kāds izglītības iestādes darbinieks, kurš piedalījās kora nodarbībās. Tad epidemiologi noskaidroja, ka pavisam nesen arī notikusi ekskursija, ko eksperti neiesaka.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!