Covid-19 dēļ apsver izglītības iestāžu personāla lielāku piesaisti palīgos SPKC

 
©F64, Romāns Kokšarovs

Ja aizvien turpināsies saslimstības ar Covid-19 pieaugums, varētu apsvērt lielāku izglītības iestāžu medicīnas personāla vai administrācijas piesaisti atsevišķu rutīnas pasākumu veikšanai, žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pēc epidemiologa paustā, tiek apsvērti vairāki varianti SPKC kapacitātes celšanai, tostarp funkciju pārstrukturizēšana un citu struktūrvienību piesaiste.

"Mēs pārstrukturizējām savu darbu. Protams, SPKC nebūtu gatavs veikt darbību ar 1000 saslimušajiem dienā, bet mēs izturējām sākotnējo eksāmenu ar 180 saslimušajiem dienā," skaidroja Perevoščikovs.

Tomēr, turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, būs jāmeklē jaunas papildu iespējas, viņš teica. Tas ir tāpēc, ka epidemiologi primāri strādā ar izmeklēšanu, proti, meklējot pirmo inficēto pacientu un iespējami agrīni atklājot uzliesmojumus, skaidroja SPKC eksperts, piebilstot, ka tas ir būtiskākais, lai nepieļautu nekontrolētu Covid-19 izplatību sabiedrībā.

Kā ziņots, pagājušajā diennaktī reģistrēti 44 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina SPKC apkopotie dati.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis 2,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Vienlaikus kopš 15.oktobra reģistrēta vēl 12 saslimušo izveseļošanās no Covid-19, līdz ar to Latvijā no šī vīrusa izveseļojusies kopumā 1341 persona. Līdz šim inficēšanās ar Covid-19 tikusi apstiprināta 3494 personām, kamēr aktīva saslimšana ar Covid-19 patlaban ir 2109 pacientiem.

Aizvadītajā diennaktī stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis jaunu antirekordu - 80 cilvēkus, informēja Nacionālais veselības dienests. Svētdien slimnīcās nonākuši astoņi cilvēki, kuriem konstatēts Covid-19.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!